Velmi tvrdá lekce na téma produktivity....

6. 10. 2017

V úterním odloženém utkání proti Unii Hlubina se naši fotbalisté přesvědčili na vlastní kůži, jak se tvrdě nevyplácí neproměňovat šance…Z pohledu nezúčastněného diváka se mač musel určitě líbit, k vidění bylo 7 branek a cca 8 šancí na každé straně, nicméně produktivita obou týmů již byla naprosto rozdílná…Michálkovice začaly bohorovně a zasloužený trest přišel velmi rychle…Již v 8. minutě obránci (jako po několikáté v poslední době..) chybovali v rozehrávce a Hlubina se nerozpakovala ani náhodou rozsvítit první číslici na ukazateli v kolonce hostů…0:1…Za 4 minuty zahrávali hosté standartku, naši ji pokryli podobně kvalitně asi jako mladší přípravka- 3 hráči soupeře měli tolik prostoru, že si v podstatě dávali přednost v zakončení…0:2…Ale nějaká deka na slávistech nebyla znatelná, naopak stav je vyburcoval k daleko větší aktivitě, jejíž výsledkem byl nádherný gól Filipa Tišlera…1:2 .Následovala posléze kvalitní pasáž, kdy michálkovičáci mačkali soupeře jako citrón, Hlubina místy nevěděla, kam skočit dříve, nicméně realita znamenala festival neproměněných červenobílých šancí a co jsme nedali, to už opravdu asi nejde…Vysvobozením byla 35.minuta, kdy Spisar fantastickou průnikovou přihrávkou našel Truhlíka a ten už se konečně nemýlil…2:2..Diváci (kterých se kupodivu sešlo celkem dost…) byli natěšení a čekali dokonání obratu…Marně…Stačila další  defenzivní nedůslednost a hosté se dvě minuty před koncem poločasu opět ujali vedení...2:3…A jak první poločas skončil, tak druhý začal…V jeho 2.minutě přišla následně opětovná příšernost v obranné fázi a hosté se radovali počtvrté..2:4…A tato skutečnost již naše opravdu vyvedla z míry, na jejich kopačky se začala vkrádat nervozita a zmatek…Ale i tak měli více ze hry a tlačili se do koncovky, avšak jak již bylo řečeno, zahodili i to, co  se již opravdu nedá , tisíciprocentní šance Spisara nebo Truhlíka budiž toho patřičným důkazem…Takže nakonec si dvě minuty před koncem vykoledovali ránu z milosti a bylo hotovo…2:5 ..Celkově nelze říci, že by Michálkovice hrály špatně a utrpěly debakl po mizerné hře, to ani náhodou, nicméně jejich laxnost v obranné fázi byla do nebe volající (svědčí o tom i  skutečnost, že máme nejhorší obranu v celé soutěži…) a chyby, po kterých padaly branky, byly opravdu příšerné…A když se k tomu připojí doslova hladová produktivita, tak se nelze divit, že výsledek skončil tak jak skončil…Snad se situace zlepší s návratem distancovaného stopera Slončíka, který v sobotu již může nastoupit…A velkým příslibem do budoucna byl výkon novice Wozniaka na pravé straně obrany, hrál výborně, makal dopředu i dozadu, v podstatě hrál tak, jak moderní typ krajního obránce hrát má, velmi pohledná byla i jeho podpora útočné fáze..Takže konkurence v obranných řadách se bohudík zvýšila a je jen na trenérech, jak si s touto pozitivní skutečností poradí…Vzhledem k počtu obdržených branek doufám, že jen dobře…