Ve středu rozborka Lokomotivy do šroubku, v sobotu výprask na Jiskře....

6. 6. 2016

Ve středu se za deštivého a bouřlivého počasí představila na našem hřišti nevyzpytatelná Lokomotiva Ostrava, i když její postavení v tabulce také ukazuje na zpackanou sezónu ( podobně jako u našich...)...Ale slávisté se v nevlídném odpoledni jevili, jako by je kropila živá voda...I když opět bez brankáře (tentokrát sebral odvahu a postavil se mezi tyče Radek Tvrdý...),nicméně herně to michálkovickým sedlo, jako už více než dvacet let ne...Na mokrém trávníku se dobře pohybovali, ještě lépe kombinovali ,čili branky na sebe nedaly dlouho čekat, po dost dobrých akcích to bylo rázem 2:0....Ještě celkem zajímavější by se utkání jevilo, kdyby hosté proměnili své dvě tutovky-to naši vykopávali na poslední chvíli z brankové čáry...Třetí šanci už ale v gól soupeř proměnil. Odchod do kabin ale v poslední minutě první půle uklidnil R.Truhlík -3:1...Naši soupeři  ale ještě hratelnou situaci vůbec nezvládli, z chyb obvinili svého brankáře (což však zdaleka nebyla pravda...),ten se urazil, odešel domů a do branky musel náhradník...Avšak tato změna vůbec nepomohla, michálkovičtí se vypjali k perfektnímu výkonu a jejich strojovým kombinacím by asi nezabránil ani Manuel Neuer.... Červenobílým vycházelo vše, všude a kdykoliv ,takže stav pomalu ale jistě narůstal do dvojciferné konečné podoby, spousta dalších příležitostí navíc ještě zůstala nevyužita...Tímto jsme po více než dvaceti letech zaznamenali tak vysoké vítězství na domácí půdě v mistrovském utkání....

V sobotu ale bylo na škvárovém hřišti Jiskry Hrušov vše naopak, naši působili těžkopádně, povrch jim dělal evidentní komplikace, navíc už ve 3.minutě dostali branku a spadli to totálního útlumu, ze kterého se již nevyhrabali...Hru, kterou předváděli ve středu, jakoby mávnutím proutku zapomněli, některé herní projevy působily až komicky....Jiskra touto skutečností nepohrdla a masírovala červenobílé až do konečné podoby tradičního výsledku, který na jaře "máme velmi rádi"...6:1...Bohužel, opět se potvrdilo, že naše první mužstvo není schopno potvrdit předešlé dobré utkání podobným výkonem v následujícím....Jistota, že v příští sezóně nebudeme v přeboru působit, je tím pádem již nezvratná,bohužel....

FC SLAVIA - Lokomotiva Ostrava  10:1 (3:1)

Branky: Kašpárek 3,Truhlík 2,Botoš 2,Glas,Blažek, Šorma

Jiskra Hrušov - FC SLAVIA  6:1 (4:1)

Branka: Botoš