V sobotu si naše štěstí vzalo volno...

2. 10. 2017

V sobotu zajíždělo naše první mužstvo na půdu nevyzpytatelného a na jaře dobře hrajícího Krásného Pole s cílem překvapit a konečně bodovat i na hřišti soupeře, samozřejmě bez již dříve distancovaných hráčů….Utkání začalo vzájemným oťukáváním, čili do 10. minuty nějaké extra šance k vidění nebyly…Ve 12.minutě se naši propracovali do přečíslení, nicméně bez gólového efektu.. Ve 13.minutě ale již udeřilo, to domácí chybovali v rozehrávce, míče se zmocnil Šleis, potáhl akci po levé straně , následně perfektně našel Botoše a ten se nemýlil – 0:1. Avšak neuběhlo ani 60 sekund, domácí našli skvělým pasem svého nejrychlejšího útočníka a ten coby „turboexpres“ nedal našim zadákům včetně brankáře sebemenší šanci…1:1…Ve 23.minutě se naši opět mohli radovat, ale domácí brankář byl u pronikajícího Tišlera včas a na hraně faulu jej před pokutovým územím zastavil, nicméně se nepískalo a střet byl posouzen jako čistý…O 3 minuty později kontrovali domácí ze standartní situace, ale gólovou hlavičku Noworyta bravůrně vyrazil.. Naši si dále vypracovávali šance, ve 35.minutě pálil přesně Šleis, avšak domácí brankář vytasil parádní zákrok...Ve 40.minutě neskončil opět bleskový brejk slávistů brankou, Tišler svoji dělovku opřel o břevno domácí branky. Domácí se revanžovali prakticky okamžitě, jejich střelu tlačil Noworyta mimo tyče doslova očima…Ale za minutu jsme jim jejich nepřesnost vynahradili, kdy Nekoranec další centr pověsil hlavou do šibenice-ale do naší…2:1…Druhá půle začala další michálkovickou tutovkou, ale Truhlík naneštěstí mířil opět do tyče- a staré otřepané „nedáš-dostaneš“ zafungovalo v podstatě ihned, po chybě Janírka v rozehrávce domácí bleskově trestali …3:1..A za tři minuty bylo vymalováno, při závaru v naší šestnáctce se totiž slávisté jali reklamovat ruku, přestali hrát , domácí však nikoliv a pohodlně zvýšili na 4:1…To již naši fotbalisté vypadli z role a najednou byla pryč jejich kombinační pohoda a kvalitní pohyb… Ne že by se nedostali k ničemu, nicméně už produkovali jen takové polovičaté příležitosti bez efektu…Cca 11 minut před konce zvedl prapor naděje Spisar, který brilantně proměnil po delší době kvalitní brejk…4:2, ale za pár minut slávisté opět špatně bránili standartku domácích a ti s konečnou platností zápas rozhodli – 5:2…Poslední slovo ale měli opět paradoxně Michálkovice, kdy skvělou přihrávku Wozniaka realizoval ve třetí branku opět kapitán Spisar a upravil tak na přijatelných 5:3…Dá se říci, že našim v tomto utkání opravdu nepřálo štěstí, šance končily na brankové konstrukci nebo na domácím brankáři, naopak naše chyby byly bez milosti trestány, v podstatě takový zápas –blbec…Ale jak říká klasik, fotbal je o chybách a těch jsme v sobotu udělali bohužel více….