Spanilá jízda pokračuje...

17. 9. 2018

Naše první mužstvo momentálně zažívá celkem pohodový průběh podzimní části…Po poklidném vítězství ve Lhotce, kdy o tom, kam poputují tři body, rozhodlo již v prvním poločase ( a to mohli být domácí ještě rádi, že jako obyčejně slávisté spoustu příležitostí promarnili…),hostilo v sobotu na svém trávníku dalšího „hratelného“ soupeře-Sokol Pustkovec…Diváci  nejprve s obdivem přivítali michálkovickou živoucí legendu v bráně – Petra Uhra- jako náhradu za absentujícího Homolu a následně začalo velmi pohledné představení domácího týmu, který se okamžitě chopil taktovky a od prvního okamžiku tak bylo jasné, kam bude průběh zápasu směřovat…Tlak slávistů se začal stupňovat a k vidění byla naprostá herní pohoda fotbalistů v bílém…První šanci v 9.minutě ještě Tišler neuvěřitelně zazdil, ale ve 20.minutě se po perfektní kombinaci Truhlík již nemýlil -1:0…Za osm minut bylo ještě veseleji, když další pohlednou souhru „zavíral“ Gregor…2:0…Vše tak vypadalo růžově, avšak opět se potvrdilo staré otřepané pořekadlo, že fotbal nemá logiku…Michalkovičáky mezi 33. a 38. minutou zasáhl totální blackout, kdy úplně přestali fungovat a hosté neuvěřitelně a hlavně z ničeho vyrovnali- skórovali Garai a Popiolek – 2:2…A začínalo se opět znovu… Nicméně náš tým ukázal charakter a naštěstí pokračoval, jako by se nechumelilo…A za svůj přístup byl patřičně odměněn v 45.minutě, když klasického “šatňáka“ po standartní situaci „zavěsil“ Janírek…3:2…Druhá půle již byla v absolutní režii domácího celku a pokud hosté mysleli, že je v jejich moci ještě něco se zápasem udělat, tak se hrubě mýlili, slávisté koncertovali, v 53.minutě se trefil podruhé Gregor, v 60.minutě jej po další luxusní kombinaci napodobil Slončík a třešničku na dort si nechal pro sebe v 76.minutě Truhlík, kdy si nejprve podél brankáře narazil sám sobě o tyč a následně míč zasunul do prázdné brány – velmi efektní zakončení, kterému diváci tleskali na otevřené scéně…6:2…Jako obyčejně mohli být hosté rádi, že (opět ..)všechny naše šance neskončily gólem, ale i tak byl k vidění velmi pohledný fotbal okořeněný krásnými brankami….Určitě dobrá inspirace na zápas v Polance, který nás čeká následující víkend…

SK Lhotka – FC SLAVIA  0:3 (0:2)

FC SLAVIA – Sokol Pustkovec  6:2 (3:2)