Souboj s brankářem Markvartovic jsme rozhodli ve druhé půli....

4. 11. 2018

Naši fotbalisté již po druhé po sobě cestovali za Odru, čili se pochopitelně hrálo v neděli- a opět v počasí nic moc. Tentokrát se v sychravém odpoledni představili v Markvartovicích, což je obzvláště na domácím hřišti celkem nepříjemný soupeř…V náš prospěch ale hovořila skutečnost,že po delší době měli trenéři k dispozici kompletní momentální kádr….Utkání začalo celkem "tradičně", naši v rozehrávce ztratili míč,domácí je „brejkli“ a slávisté jen horko těžko odvraceli na roh..-Z něj markvartovičtí nevytěžili nic a naopak do přečíslení se řítila SLAVIA  – první tutovku zazdil Zbořil a dorážku následně Gregor…V zápětí opět v rozehrávce chybovali naši a Homola měl možnost předvést své nezměrné kvality… V 8.minutě se do další čisté šance natlačil důrazný Zbořil a tentokrát poprvé ( a určitě ne naposled…) předvedl své schopnosti domácí gólman…Ve 13.minutě jej skoro úplně napodobil Truhlík, nicméně za tuto „zazdívačku“ jsme tentokrát  ihned zaplatili, domácí z rychlého přečíslení otevřeli účet zápasu…1:0…Za dvě minuty mohli Michálkovice účet srovnat,ale hlavička Truhlíka se mezi tyče nevešla…V tomto úseku hry se naši víceméně trápili, chyběl potřebný důraz v soubojích a i přesnost v základních přihrávkách…Ale ve 21.minutě slávisté rozjeli rychlou akci,dobře hrající Mirocha perfektní průnikovou kolmicí našel Truhlíka , urostlý forvard parádní kličkou ošálil brankáře a nekompromisně srovnal…1:1…O dvě minuty později se prezentoval dalekonosnou bombou aktivní Botoš, ale strážce domácí svatyně ji vytlačil nad břevno…Ve 26.minutě naši hrubě chybovali, domácí se dostali do stoprocentní šance, ale Homola ji brilantně zneškodnil-parádní zákrok.V podstatě z protiútoku se Gregor prosadil přes veterána Kotalu,nicméně nenahrál přesně…Za dvě minuty domácí branku atakoval opět Truhlík, byl faulován za žlutou kartu ( a klidně mohla být i červená…),ale následný volný přímý kop se nepovedl, Šleis v tomto případě svou vynikající kopací techniku nepotvrdil….V té době ale již domácí začali působit dojmem, že se jim nedostává fyzických sil, jejich hra již nebyla tak aktivní a zvažovali každý pohyb…Ve 32.minutě kapitán Janírek vyskočil nejvýše na rohový kop Šleise, ale míč směřoval vedle…Ve 37.minutě našel Truhlíka přesným centrem Slončík, ale opět úřadoval domácí brankář…Ve 38.minutě se třetím stěžejním zákrokem blýskl Homola, který svým zásahem zabránil jisté brance…Poslední slovo jsme ale měli opět my, kdy se na konci pohledné kombinace zjevil neúnavný Truhlík, ale jeho pokus domácí zadáci srazili na roh, z toho však nebylo nic pozitivního… Do druhé půle naskočil tvořivý Paprota a hned se prezentoval přesným pasem na Zbořila,bohužel domácí gólman opět exceloval…Za dvě minuty to zkusil Paprota sám přímou nenápadnou střelou,ale ta mířila těsně vedle tyče…Ale v 53.minutě již udeřilo do černého, to se podél brankové čáry zprava neohroženě probil Gregor, neomylně našel Truhlíka a slávistický snajpr se již nemýlil…1:2…V podstatě ihned si podobnou akci vyzkoušel Paprota, který hledal Gregora,ale brankou to tentokrát neskončilo…Za tři minuty si po nedovoleném zákroku domácích červenobílí vyzkoušeli v rámci standartky signál, nicméně bez valného výsledku…V této fázi hlavně naši hráli celkem svižný fotbal a bylo viditelně registrovatelné, že naši hostitelé již mají velké problémy s kondicí ( celkem 6 hráčů nad 40 let v jejich sestavě bylo určitě znatelných…)…Gregor se ale nakonec střeleckého zářezu také dočkal, kdy šikovně využil chybu domácí defenzivy , jeho hlavičku domácí mág vytáhl již za brankovou čarou…1:3…V 68.minutě se Markvartovice vypjali k poslednímu pokusu změnit skóre,ale na pozorného Homolu si nepřišli…Podobně si na brankáře soupeře nepřišel Zádrapa, jehož tutovka byla brilantně zneškodněna,stejný osud potkal i loženku Truhlíka po přesné přihrávce Mirochy…Ale velká paráda byla k vidění v 78.minutě, kdy si vzal míč Paprota, prošel obránci jako mezi kužely na tréninku a perfektním lobem udělal z gólmana pouhého diváka…1:4…V 81.minutě mohlo být ještě veseleji,ale Sedlák místo zakončení ve slibné pozici volil nepochopitelnou přihrávku…Zasloužené odměny se dočkal v samotném závěru i pracovitý Mirocha , který zavíral perfektní kombinaci po ose Sedlák-Truhlík…1:5…Čili lze konstatovat, že oproti minulého týdne slávisté nic nenechali náhodě a brali tři body,navíc domácí mohli děkovat svému brankáři, nebýt jeho skvělého výkonu, skóre mohlo být i dvojciferné…

Sokol Markvartovice – FC SLAVIA  1: 5 ( 1:1)