ŠOK !!!

22. 4. 2018

Šok !!! Jinak nelze nazvat průběh a hlavně finální výsledek sobotního střetnutí, ve kterém zavítal na michálkovický trávník jeden z top favoritů celé soutěže  a aspirantů na postup – Sokol Krásné Pole…Tento tým v minulém kole na svém hřišti v přímém souboji „gigantů“ před skoro třemi sty diváky porazil Slovan Ostrava 2:1 ( na rozdíl od našich, kteří zaznamenali třetí porážku v řadě a prohráli s Unií Hlubina 4:2, když neproměnili spoustu šancí a dokonce ani pokutový kop…) a i proto v podstatě nikdo z odborníků nepochyboval a vývoji a výsledku tohoto zápasu,stejný názor měla bez diskuse i početná sázkařská komunita…Ale jak říkával s oblibou Tomáš Pospíchal – „fotbal nemá logiku…“A to platilo v sobotním utkání měrou vrchovatou…Slávisté přistoupili k duelu velmi zodpovědně,koncentrovaně, se silně defenzivní taktikou zaměřenou na eliminaci tlaku soupeře v samotném počátku…A samozřejmě pokorně čekali na svou šanci k překvapivému brejku…Jinou možnost ani neměli,poněvadž proti „nadupanému“ soupeři nastoupili opět v ostříhané sestavě s jedním nedoléčeným hráčem a pouze dvěma náhradníky…A tato taktika pohříchu na namistrovaného protivníka ( který mimo jiné zjevně náš tým dost podcenil…) platila, naši byli všude , kde měli být, včas a vše ostatní řešil v naprosté pohodě Homola, čili „Krpole“se ke změně stavu nedostalo…A jak se říká, trpělivost růže přináší, ve 39.minutě se snad do první vážné šance dostala v brejku trojice našich hráčů vedených Paprotou a na konci této rychlé pohledné akce byl benjamínek Pepík Marec…1:0 …O poločase byla ze šatny hostů slyšet zjevná intenzivní komunikace, která měla nastartovat obrat….Ale ten se nekonal, naši pokračovali v nastaveném stylu hry,překypovali obětavostí a bojovností a nadále čekali na další příležitost…a ta přišla po deseti minutách, nicméně branka pro evidentní ofsajd Filipa Tišlera neplatila…Ale v 75.minutě po dalším přečíslení vabank hrajícího soupeře již bylo vše v pořádku a Marek Šleis zvyšoval na 2:0…Krásné Pole ještě zvýšilo obrátky, naši bránili zuby nehty a když už se zdálo, že padne branka, vždy do střely padl někdo v bílém dresu, popřípadě brilantně zasáhl Homola a jednou byly umístěny na správném místě i tyče naší svatyně….Přiblížila se poslední desetiminutovka zápasu a s ní přišlo i neočekávané , nicméně zasloužené michálkovické K.O.!!! Nejprve se krásným gólem prezentoval Filip Tišler, kdy se před pokutovým územím zmocnil míče a postřehl špatné postavení hostujícího gólmana…Následovala perfektní technická střela do šibenice a bylo vymalováno…3:0 – jedna velká paráda…Hosté pokračovali v tlaku,ale již se nestíhali vracet zpět a toho v euforii hrající domácí nekompromisně využívali, jmenovitě Jakub Zbořil, který jako tank fenomenálně využil dvě nabízející se tutovky a dovršil tak totální devastaci velkého favorita…5:0….Výsledku po utkání samozřejmě nikdo nechtěl věřit, ale jedno je jasné, tento kolaps může stát Krásné Pole kýžený postup (i když do konce soutěže je ještě spousta času…)..A nezbývá jen doufat, že slávisté možná vybředli z herní krize, jejíž příčinou byl exodus kvalitních hráčů před startem jarní části….

FC SLAVIA – Sokol Krásné Pole  5:0 ( 1:0)