Sobota třináctého - soupeř strašný,počasí strašné,terén strašný,náš výkon ? Příšerný....

13. 4. 2019

Do Svinova jsme jeli každopádně dobře nabuzeni po domácí vysoké výhře s Vratimovem, nicméně opět se v přímém přenosu projevilo, jak je fotbal zrádný a v podstatě opravdu nemá logiku…V minulých glosách bylo vždy uvedeno, jak aktivně ke hře přistupujeme, jak dobře kombinujeme, jak si vytváříme tlak a tím pádem i příležitosti, jak zakončujeme (gólem nebo třeba ne…),dokonce bylo konstatováno, jakže pak si sestava sedla…Dnes bohužel opravdu není psát o čem a spousta indicií neplatí…Netřeba brát zřetel na skutečnost, že se v podstatě jednalo o utkání, které by řešilo tabulkové postavení obou týmů v souvislosti s bitvou o druhé místo, jedná se čistě o představení pouze a jedině fotbalové…A v tom slávisté dnes jednoznačně a celkem nepochopitelně propadli…Nejhorší na tom je, že soupeř v podstatě nic nepředvedl,ale víceméně pohodově vytěžil z minima maximum-a my jsme se na jeho úspěchu nemalou měrou luxusní nabídkou podíleli …Tolik chyb v rozehrávce již dlouho nebylo k vidění, přesná přihrávka ve slávistickém provedení v podstatě neexistovala,systém hry se s úvodním hvizdem rozhodčího zbortil….Jedna technická- celý první poločas například nebylo vlastně poznatelné, kdo že pak má hrát pravého záložníka-a pak se nelze divit, že svou levou stranu pak svinovští docela pohodlně nikým nerušeni využívali…Navíc jsme v první půli ANI JEDNOU nevystřelili na bránu domácích,což je doslova tragické zjištění….No a co je nejhorší, Jirkou Lavickým jsme na FB byli varováni, že Svinov rád polehává při jakémkoliv kontaktu… A řešení? Místo toho, abychom jim to znesnadnili, tak faulujeme i v případech, kdy to ale vůbec není zapotřebí, vše se ve většině případů dalo řešit úplně jinak a kulantně…Výsledek? Dva góly ze standartních situací…V 10.minutě sice Homola inkasoval dost nešťastně, protože při zásahu u vůbec málo nebezpečné hlavičky zjevně podklouzl…Ve 48.minutě zase neslaný nemastný míč ze standartky z levé strany ( !!!!) projde přes 5 hráčů a zapadne k tyči…A to mohlo být ještě hůř, nicméně po první inkasované brance Homola předvedl své nemalé kvality a po akcích z volného prostoru levé strany exceloval, ve 29.minutě dokonce brilantně zlikvidoval pokutový kop, který sám způsobil, když doslova příšerně chybovali naši zadáci a nechali jej absolutně na holičkách…Ve druhé půli jsme se „hecli“, v 51.minutě jsme dokonce poprvé vystřelili na bránu domácích…Ale v 60.minutě se opět po našich nedorazech a nekvalitách dostali ke slovu domácí a uzavřeli účet na konečných 3:0…My jsme se v 71.minutě dopracovali po celkem slušné akci z pravé strany ke první ( a zároveň poslední…) čisté gólové šanci,ale míč z brankové čáry Bialkovi vykopl místo již překonaného gólman stoper….Takže opravdu, jak již bylo řečeno, to dnes bylo o ničem…Základní sestava nic, střídání také nic, prostě a jednoduše nic,nic,nic…Jediné absolutorium zaslouží Homola, jeho zákroky zabránily tomu, aby se Svinov dopracoval celkem bez námahy k vyššímu skóre…Takže utkání skončilo, zapomeňte…

TJ Vítkovice- Svinov   -  FC SLAVIA  3:0 (1:0)