Slavoj v derby exceloval...

30. 9. 2018

Michálkovický stadiónek zažil v sobotu velký den, když se na našem trávníku představil ve velmi sledovaném ( odhad 170 diváků…) derby největší favorit na post letošního postupujícího- suverénní Slavoj Rychvald v plné síle ! Naopak naši se museli obejít bez distancovaného Gregora a nezvěstného Tišlera, což byla pro následný průběh zápasu obrovská delimitace. A také tomu měla odpovídat údajně plánovaná taktika, když se měli velmi konkrétně a hlavně důsledně pohlídat tři klíčoví hráči Slavoje- Tchuř,Kašpárek a Nadhajský…Avšak se zahajovacím hvizdem se slávisté s hlavami nahoře pustili s nadupaným soupeřem do otevřeného souboje, taktika (pokud byla tedy určena…) zůstala někde za plotem-a to se nakonec ukázalo jako cesta do fotbalových pekel….Tohle přesně totiž současný Rychvald potřebuje,aby mohl využít svou elastičnost a kreativitu v pohybu s míčem i bez něj, prolínání všech řad i postů a fantastickou rychlost ve všech činnostech…Takže naše řady dvakrát lehce otestoval a ve 13.minutě již udeřilo do černého-po brilantní kombinaci otevřel skóre právě Tchuř…0:1..Naši se snažili sice o odpověď, ale jejich snaha končila buď špatnou přihrávkou nebo nepřesnou rozehrávkou..Ve 21.minutě všemu nasadili korunu, když po ofsajdu rozehráli tak „odborně“, že vyslali do brejku dvojici rychvaldských , která si z našich obránců udělala trhací kalendář a finální pobídku Kašpárek v takové pozici zásadně neodmítá…0:2…Takže bránit už v podstatě nebylo co, čili michálkovičtí se pustili do heroického boje, který ale nic nadějného nenabídnul, první střela směrem na bránu mířila v 31.minutě a následný pokus Truhlíka vyzněl jako přátelský pozdrav hostujícímu brankáři…Ve 40.minutě byl evidentně vidět rozdíl v kvalitě, souhra Truhlík-Janík skončila nepřesnou přihrávkou a odebráním míče, následná kontra souhra Kašpárek-Nadhajský špičkovým ťukesem, kdy se ze všech našich obránců stali statisté a z Nadhajského střelec třetí branky …0:3…Paradoxně nám tak dali po gólu právě hráči, kteří se měli “důsledně“ bránit- a nepovedlo se. Druhá půle pokračovala ve stejném scénáři  a vlastně jen Homolovi lze jen děkovat, že skóre nebylo vyšší…Ale i tak se po další skvostné kombinaci prosadil hostující Domiter, který v 67.minutě zvýšil již na pohodových 0:4…V zápětí se mohl stav opět měnit, ale Homola šel do tvrdého souboje mimo vápno, nicméně byl v něm o zlomek sekundy později a bohužel se poroučel pod sprchy…Do brány se postavil  neohroženě Kuba Zbořil a několika dobrými zákroky si získal respekt a obdiv diváků..Ale ani on již nic nezmohl v 77.minutě, kdy byla k vidění nejkrásnější fotbalová lahůdka dne – to si hostující Bulva vzal u svého pokutového území míč, přeřadil z dvojky na trojku, přesprintoval prakticky celé hřiště, z našich hráčů udělal kompars a v plné rychlosti propálil michálkovického náhradního gólmana…0:5…Závěr si již hosté zkušeně pohlídali,ba co víc, v 85.minutě Domiter svým druhým gólem upravil na konečných 0:6…Co říci závěrem? Rychvald může jen litovat, že tuhle squadru neměl loni, je nad slunce jasné , že postupující Slovan a Krásné Pole takovou kvalitou nedisponovali….Tenhle tým (po „zemětřesení“,kterým před sezónou prošel…) má momentálně určitě na víc než 1.B třídu a lze jen konstatovat, že pokud se nestane nic zásadního , tak městským přeborem projede jako nůž máslem…Ono ani ta „osobka“ by možná nic neřešila, protože současný Slavoj má velkou kvalitu i v jiných hráčích a v podstatě i na lavičce ( což bylo vidět ve druhé půli, když už ani jeden ze „sledovaných“ nehrál…)…Naše bez dvou hráčů základní sestavy vlastně ani nejde odepisovat,protože kdyby tenhle výkon předvedli v Polance,tak určitě neprohráli…Snažili se s favoritem držet krok, co jim síly stačily,ale kvalita bohužel zůstala na úrovni okresního přeboru, kam zjevně patříme a ještě nějaký čas patřit budeme…Trošku mrzí statistika, z posledních dvou mistrovských zápasů máme s rychvaldskými nelichotivé skóre 0:15, ale to je bohužel někdy fotbal….

FC SLAVIA – Slavoj Rychvald  0:6 (0:3)