Z výšin jsme spadli tvrdě přímo na tvář....

12. 10. 2015

Naše první mužstvo chtělo v sobotním chladném odpoledni proti v tabulce vedoucím Václavovicím potvrdit dobrý výkon z Klimkovic, nicméně přání v daném případě zůstalo otcem myšlenky, neúčast Botoše a zraněného Slončíka se tentokrát ukázala jako zásadní….Navíc soupeř z kategorie extrémně dobrých nepřipustil žádné překvapení na svůj účet, navíc  velmi  tvrdě trestal všechny naše chyby, kterých  nebylo vůbec málo….Vše začalo už v první minutě mizerným výhozem Sliwky, který mohl ještě napravit Šleis, ale svým nedůrazem v rozhodující chvíli tento průšvih jen potuploval a hosté tímto „pohoštěním“ nepohrdli-rázem jsme prohrávali 0:1..O minutu později viděl žlutou kartu stoper Janírek..V 6.minutě jsme zahrávali roh, ale pro vysokého gólmana  hostí se o žádnou komplikaci nejednalo, vše zvládl lahůdkově v pohodě..Ve 14.minutě se hnal za nákopem Sedláka Šleis, nicméně vše vyšumělo tak nějak do ztracena…V 16.minutě jsme zahrávali volný přímý kop,  hlavička Bohačíka však postrádala potřebný důraz…V 18.minutě byla k vidění další kompletní zkratová rozehrávka v provedení dua Sliwka-Sedlák, soupeř se v pohodě zmocnil míče a v naprostém klidu nerušen i neobtěžován zvýšil na 0:2..Ve 20.minutě jsme se pokoušeli prorazit po pravé straně, ale centr Mirochy byl ve finále bezpečně sražen…O minutu později kontrovali brejkem hosté, tento brilantně v poslední chvíli zlikvidoval kapitán Šorma…Ve 23.minutě jsme se dostali k první střele na bránu,volný přímý kop Včelného soupeři srazili na roh, z něhož následně také nic kloudného nevyplynulo..Ve 29.minutě podržel naše akcie Sliwka, když na dvakrát brilantně překazil tutovou loženku václavovických..Ve 40.minutě následoval  v červenobílém provedení  následný šílený a nepochopitelný zkrat v rozehrávce- a hosté opět tvrdě trestali…0:3..O minutu později platonicky zahrozili naši ,ale po centru Bohačíka mířil nepřesně Kašpárek….Totální K.O. přišlo ve 43.minutě,kdy o další doslova hrůzné chybě naší defenzivy soupeř úplně lehce zvýšil na 4:0 –což se později ukázalo jako konečný výsledek…Hosté své umění a tlak stupňovali i ve druhé půli ,nejprve v 8.minutě se odhodlal jejich hráč k sólu přes celé hřiště a naprosto nerušen a neobtěžován naštěstí laxně zakončil nad naši bránu…Ve 14.minutě soupeř pálil ostrými, avšak bezpečně zasáhl tentokrát Sliwka…V 18.minutě rozehráli  protivníci šílený biliard v našem pokutovém území, míč se střídavě odrážel od obětavě zasahujícího Sliwky, následně od břevna a našich hráčů, za čáru se ale naštěstí nedostal…Postupem času se utkání ustálilo na pozici v podstatě nezajímavé a oboustranně tvrdými zákroky proložené nakopávané a okopávané, z ní za zmínku stojí pouze střelecký pokus navrátilce Truhlíka mimo (není divu, hosté měli v pohodě nahráno…)….Takže po dobrých dnech přišel ten, o kterém se říká-„kdo vysoko lítá,hluboko padá..“ Pro Michálkovice to tentokrát platilo dvojnásobně, naše hra připomínala zmatečný chaos proložený hrubými chybami (všechny góly jsme hostům doslova "vyrobili na míru“ a darovali na zlatém podnosu) ,nedůrazem,špatným pohybem, vychýlenou muškou a leností na krok, své standarty neodehrály ani obvyklé opory…Výsledkem byl mizerný výkon, ani jedna šance –čili ani jeden vstřelený gól a pouze jedna střela na bránu soupeře –toto utkání lze považovat bez jakékoliv diskuse za zatím nejhorší výkon podzimu a nutno jej zařadit do kategorie těch, na které je třeba nejlépe rychle zapomenout…Příště snad bude lépe….

FC SLAVIA – Sokol Václavovice  0:4 (0:4)

Sestava: Sliwka – Mirocha,Janírek,Šorma,Sedlák – Včelný,Kašpárek,Glas,Šleis – Bohačík,Krečmer ( Truhlík,Žitňanský,Ševčík,Holec,Uher)

ŽK: Janírek

Rozhodčí: Němec

Diváci: 30 (jen…pánbůhzaplať..)