Vlastní gól, dvě neuznané branky,neproměněná penalta,ale"show must go on"...

21. 9. 2015

První mužstvo nastoupilo v sobotu proti nepříjemnému soupeři – Rapidu Muglinov,kterému se navíc v této sezóně velmi daří,o čemž svědčí jeho postavení v tabulce…Nicméně michálkovičtí taktéž chtěli prodloužit sérii dvou vítězství a usurpovat následné tři body…A začali patřičně od podlahy, již v 1.minutě netrefil Žitňanský míč po kvalitním rohovém kopu Šleise…V 6.minutě ale naši hrubě chybovali, když soupeři blahosklonně uvolnili celou pravou polovinu hrací plochy, ten se samozřejmě nabídce nezpřečoval, potáhl ve volném prostoru míč a následně si „pod sebe“ směřovanou nahrávku na nabíhajícího hráče srazil v tísni nešťastně domácí stoper Janírek do vlastní brány….0:1: Postupně se hra přelévala j jedné strany na druhou a žádný z týmů si nějaký extra tlak nevypracoval,i když se hrálo oboustranně patřičně tvrdě…Ve 26.minutě vyslal do brejku Glas přesnou přihrávkou Zitňanského, ale tomu kousíček prostoru k zakončení chyběl…Ve 33.minutě se hlavou prosadil hlavou veterán Muglinova Danek Kotala, ale bohužel  (vlastně bohudík…)za pomoci ruky, čili branka uznána nebyla…Ve 36.minutě se do další šance dostali hosté,ale po dlouhém autovém vhazování a následné přesné hlavičce poprvé úřadoval Sliwka, který příležitost zlikvidoval…Ve 37.minutě se ke tvrdé dalekonosné střele odhodlal Janírek, ale trefil pouze připraveného gólmana….Ve 38.minutě pro změnu nebyl uznán gól Žitňanského pro údajný ofsajd(?!?!?!). Ve 40.minutě chyběl Bohačíkovi ve slibném  náběhu pouze větší důraz…Ve 42.minutě nadějně zakombinoval Bohačík na Kašpárka, ten výborně našel  Žitňanského-nicméně jeho střela mířila mimo tři tyče..Ve 43.minutě fauloval poblíž pokutového území Šleis, ale následný pokus ze standartní situace muglinovských mířil vedle Sliwkovy branky…Ve 44.minutě zabrnkal na nervy domácích fandů Sliwka, který evidentně podcenil dlouhý nákop hráče Rapidu a z branky jej vytěsňoval akrobaticky opravdu na poslední chvíli…Druhý poločas začal šancí soupeře,jeho hlavičku po volném přímém kopu zodpovědně Sliwka zneškodnil…Ale ve 4.minutě pro změnu chyboval hostující brankář a Bohačíkovi chyběly pouze milimetry…V 8.minutě se do kvalitního náběhu propracoval Žitňanský, ale jeho bomba “orazítkovala „ pouze hostujícího strážce branky…V 11.minutě ale již udeřilo do černého, to agresivní Botoš vypíchl míč soupeři při rozehrávce ( již po třetí v současné sezóně…) a následně nasadil brankáři Muglinova parádni jesličky…1:1..Ve 13. Minutě viděli diváci další lahůdku v červenobílém balení, to si Kašpárek postavil míč k zahrání volného přímého kopu z cca 30 metrů…Všichni čekali centr do vápna, ale náš hráč delegoval svou dalekonosnou  střelu přímo pod pravou spojnici tyče a břevna hostující branky-opravdu nádherný a málo vídaný gól…2:1.O minutu později byl zbytečně napaden soupeřovým hráčem Mirocha, rozhodčí nezaváhal a poslal provinilce expres pod sprchy (nelze ale opomenout, že soupeř hrál posléze v deseti lépe jak před tím v jedenácti…)…V 15.minutě opět prokázal své kvality Sliwka, který vychytal pokus muglinovských z volného přímého kopu..Ve 20.minutě si Šleis naběhl na pohledný míč Kašpárka, ale hlavou mířil vedle..Ve 23.minutě nás bohužel postihla nedobrá událost, to se z hřiště a následně do nemocnice poroučel se zlomeným nosem Slončík….Ve 27.minutě opět nad bránu směřoval další volný přímý kop Rapidu a o minutu později stejným způsobem skončil pokus Bohačíka….Následně začala „one man show“ Sedláka, který byl v podstatě u všeho důležitého a rozhodujícího…Ve 32.minutě údajně fauloval v našem pokutovém území a kopala se penalta, kterou soupeř s přehledem proměnil…2:2 (Nutno podotknout, že vše začala hloupá chyba Glase při rozehrávce…)Ve 35.minutě se ale David Sedlák odhodlal k fantastickému sólu přes celé hřiště a 4 soupeřovy hráče,proháčkoval se až před bránu, kde nezištně našel Botoše a jeho patička skončila v síti Muglinoval…Jedna velká paráda a 3:2…Ve 40.minutě si sebevědomý Sedlák chtěl sólo zopakovat,nicméně v pokutovém území jeho háčky rázně utnul hostující gólman a kopala se další penalta…Botoš tentokrát své umístěné střele nepřidal patřičnou razanci a muglinovský brankář své předcházející pochybení odčinil výborným zákrokem-další hattrick v provedení našeho ofenzivního hráče se bohužel musel odložit….Vítězství si červenobílí následně již zkušeně pohlídali a tři body se stěhovaly do slávistické kasičky….Budiž tento zápas kvalitní pozvánkou na příští duel, ve kterém se potkáme opět doma s vedoucím Řepištěm – a cesty Páně jsou opravdu nevyzpytatelné, jak lze vidět….

FC SLAVIA -  Rapid Muglinov  3:2 (0:1)

Sestava: Sliwka – Slončík, Janírek,Šorma,Mirocha – Šleis,Botoš,Kašpárek,Glas – Bohačík,Žitňanský ( Ševčík, Holec,Krečmer,Sedlák,Dominik Šorma)

Branky: Botoš 2, Kašpárek

ŽK: Žitňanský,Šleis,Mirocha,Sedlák,Botoš

Rozhodčí: Jurček (musí ještě hodně sbírat zkušenosti-bohužel…)