V první půli jsme hráli fotbal, ve druhé stříleli branky...

26. 10. 2015

V sobotu za nádherného počasí zavítal na náš trávník jeden z nejodolnějších a nejnepříjemnějších soupeřů, jaký nám los mohl po dvou vysokých porážkách přihrát – Jiskru Hrušov, kterou jsme v mistrovském utkání neporazili již také pěkně dlouho…Nicméně slávisté nastoupili odhodláni zlomit negativní dvojzápasovou mizérii bez bodu a vstřelené branky, i když byli stiženi větším objemem absencí, než by bývalo bylo zdrávo a milo (Sliwka,Botoš,Šorma,Ševčík,Krmášek,Žitňanský,Kusý),takže k duhu přišel i comeback dalšího hráče kdysi hvězdného ročníku 91 – Tomáše Homoly…Ostatně hosté na tom nebyli lépe, k „špílu“ dorazili pouze v jedenácti aktérech….Michálkovičtí vycítili svou šanci a úvod nastartovali pěkně od podlahy, již v 1.minutě testoval Kašpárek kvality brankáře Jiskry….Následně se oba týmy předvedly ve dvou útočných akcích-bohužel bez brankového efektu…V 5.minutě se Včelný vydal na dlouhatánské sólo přes celou délku hřiště a chybělo jen přesnější zakončení – jeho šikovnou střelu gólman kryl .O několik vteřin později se ve slibné pozici již nestačil otočit ke střele Bohačík, škoda…Posléze upaloval ve slibném náběhu Šleis, jeho pěkný centr ale našel Bohačíka již v nevhodném záklonu-hlavička byla nepřesná…V 9.minutě naši obrali soupeře o míč a řítili se do nadějného brejku,nicméně finální přihrávku již Bohačík nedal…Další výživnou akci nezakončil gólově opět Bohačík, který nezužitkoval ideální pas od Mirochy…V 15.minutě zahrávali standartní situaci hosté, nicméně počínali si velmi nekvalitně, poněvadž naši se míče zmocnili, do brejku se propracoval Bohačík, nezištně hledal Kašpárka, který na přihrávku ale nedosáhl a hráči Jiskry srazili míč na roh-ten však slávisté doslova prohospodařili…O dvě minuty později  rozehrávali volný přímý kop červenobílí, Kašpárek posadil míč na hlavu Glase, avšak slibné zakončení opět hrušovští zametli do rohu…V 18.minutě se pokoušel „zališákovat“ volný přímý kop z levé strany podél zdi do protipohybu na bližší tyč gólmana Včelný,ale netrefil o pár centimetrů bránu…Ve 20.minutě zahrozila Jiskra, to prudké autové vhazování letělo až na malý čtverec a Uher musel poprvé předvést své kvality, když velmi hezký míč vyrazil….O minutu později si vypracovala tutovou loženku dvojice Kašpárek-Truhlík, druhý jmenovaný ale zakončoval tuto slibnou kombinaci vedle..Ve 22.minutě po kvalitní mezihře již Truhlík mířil lépe, avšak hostující brankář byl opět tam, kde být měl….Tlak Michálkovic pokračoval a výsledkem byl následný závar před bránou soupeře, který skončil rohovým kopem, jehož exekuce našla Bohačíka opět v neadekvátním záklonu –výsledkem byla neefektivní hlavička..Ve 25.minutě měl gól na kopačce znova Truhlík, ale bohužel…V 27.minutě zkoušeli ze 40 metrů štěstí při zahrávání standartky hosté, nicméně pálili vedle Uhrových tyčí….Naši byli v této fázi lepší a fotbalovější, udržovali si převahu, ale gól ne a ne vstřelit…Blízko bylo ve 28.minutě, kdy po dalším rohu Kašpárka hlavičkoval Bohačík,pohříchu opět vedle, brejk Šleise a Kašpárka vyšuměl do ztracena, když k vidění nebyla ani střela ani centr a v další tutové šanci pálil Bohačík opět těsně vedle , další slušná přihrávka Kašpárka jej našla v ofsajdu…Do černého ale udeřilo v 35.minutě, to skvělou kombinaci rozehrál Kašpárek, jeho perfektní přihrávku ještě vyšperkoval Glas parádním pasem na nabíhajícího Bohačíka, který se do prázdné nemýlil….Fotbalová nádhera a vedli jsme 1:0…Stav mohl navýšit po pár vteřinách v brejku Truhlík, ale jeho přihrávka nebyla potřebně přesná…Ve 37.minutě si vzala náhradní volno naše levá strana (Šleis,Sedlák),hosté bohudík tuto nezištnou gólovou pobídku bezděky adresovali do lapačů….Ve 39.minutě byl do ofsajdové léčky nalákán opět Bohačík a bylo po akci…Ve 40.minutě z ničeho nic udeřila Jiskra, když využila našeho totální defenzivního chaosu a ze závaru nejprve opřela míč o břevno, nicméně následná dorážka mířila již do naší sítě….Hosté tak využili z minima maximum na poločasových 1:1…Druhá půle začala, jakoby naši zůstali v kabině, rezultátem se jevil bezkrevný a chaotický výkon všech řad…V 10.minutě ale slávisté zahrávali rohový kop a výsledkem byl faul na Janírka v pokutovém území a následná penalta, kterou Kašpárek bezpečně proměnil..2:1.Stav jsme mohli navýšit mezi 14. a 16.minutou ,nicméně to by Mirochův brejk musel skončit adekvátním zakončením kombinace a 100% šance Bohačíka nesměla prověřovat stav pevnosti lapačů…A navíc stačila chyba v rozehrávce a následný podběhnutý míč Slončíkem, který se dostal  k atakujícímu hráči hostů , ten si za přímé asistence „tří králů“ (Mirocha, Janírek,Slončík) absolutně v klidu jako jejich "dary" našel prostor a čas ke střele, kterou nekompromisně umístil do naší brány…2:2…A tak nastal čas pro výměnu útočníků a přeskupení formací, což se projevilo jako zásadní progres…Již ve 22.minutě se totiž po perfektní kombinaci prosadil Krečmer a bodlem nekompromisně málem trhal síť…3:2..Ve 28.minutě hrozili hosté z rohového kopu, bohužel neproduktivně…Následně měl prostor k dalšímu „bodlíčku“ opět Krečmer, ale poslední klička v zakončení již byla navíc…Ve 31.minutě slušná souhra Krečmer-Homola avizovala možný úspěch, nicméně Homola v krkolomném pádu míč netrefil…Ve 38. minutě naši opět neuvěřitelně chybovali v rozehrávce, ale hráči Jiskry tuto šílenost ještě větší hrůzou v zakončení nevyužili…A tak se chleba lámal ve druhé minutě prodloužení, kdy se jako blesk protáhl hrací plochou Slončík, přesně našel Krečmera a ten ve třetí šanci svých minut na hřišti nezaváhal…4:2….Takže suma sumárum, v první půli se obrazně řečeno hrál fotbal a ve druhé střílely góly-ty ale rozhodují, na krásu se nehraje…Čili dobrý počin před sváteční středou, kdy přivítáme trápící se Třebovice, škoda jen zranění stále se lepšícího Glase…

FC SLAVIA – Jiskra Hrušov  4:2 (1:1)

Sestava: Uher – Mirocha, Janírek,Slončík,Sedlák – Včelný,Truhlík,Glas,Šleis – Bohačík,Kašpárek ( Homola,Holec,Krečmer)

Branky: Krečmer 2,Bohačík,Kašpárek (pen.)

ŽK: Kašpárek

Rozhodčí: Hermann

Diváci: 40 (škoda, bylo se na co koukat…)