Utkání rozhodl dokonalý fotbalový zločin ve druhé půli...

2. 11. 2015

Naši fotbalisté nastoupili v sobotu proti domácímu“ našlapanému“ týmu (10 hráčů na hostování z Vítkovic…) značně oslabeni –pouze v 11 lidech, poněvadž na lavičce zbyl  jen nedoléčený Glas pro případ největší nouze…Ale i tak sestava doznala potřebných změn, poněvadž po domácí vysoké porážce si situace žádala patřičný zásah…Krásné Pole (alias Vítkovice) začalo od podlahy, už v 1.minutě předvedlo bleskový přechod do útoku, který Kašpárek na pozici stopera likvidoval s velkými potížemi…Ve 3.minutě slávisté kontrovali, ale náznak šance byl ukončen odmáváním údajného ofsajdu Truhlíka….V 6.minutě domácí slibně zakombinovali, nicméně zakončení zatloukli tři metry nad břevno do lapačů…V 7.minutě v aktivním náběhu upaloval směrem k soupeřově bráně Šleis,avšak finální fáze se mu vůbec nepovedla…V 8.minutě tahal po brejku protivníků za záchrannou brzdu Slončík, vykoledoval si žlutou kartu, ale domácím se standartní situace z nadějné vzdálenosti dokonale vymkla z kontroly…Následně se hra přelévala z jedné poloviny hřiště na druhou, naši však využívali bezvýhradně pouze levou stranu-zcela nepochopitelně , poněvadž Truhlík vpravo býval často trestuhodně osamocen…v 18.minutě zahrávali naši hostitelé rohový kop, hlavička ale mířila nad Uhrovu bránu…Ve 20.minutě se rozběhl do nadějného náběhu Krečmer, s jeho zakončením z očí do očí si domácí gólman bohorovně poradil..Ve 22.minutě fauloval v obranné fázi na šestnáctce( za žlutou kartu…) Kašpárek,provedení  volného přímého kopu ze strany krásnopolských vyznělo přímo tragicky (naštěstí…)..Ve 26.minutě realizovali naši opět velmi rychlý přechod do útočné fáze, slibnou akci utnulo odmávání ofsajdu…Ve 30.minutě se ocitl ve slibném náběhu domácí útočník, Sedlák jej však před zakončením hrou na tělo vytěsnil z ideálního střeleckého úhlu….33.minuta se ale ani náhodou nepovedla rozhodčímu, který jako jediný viděl faul Slončíka ( nebyl ani ve snu…) před šestnáctkou, domácí samozřejmě standartou nepohrdli, ale tentokrát již bylo zakončení brilantní-Uher byl bez šance…1:0…Ve 36.minutě se Botoš odhodlal k dalekonosné střele z 25 metrů, míč prosvištěl těsně vedle pravé tyče…O tři minuty domácí zahrávali rohový kop, finální míč z hlavy zakončujícího hráče prolétl milimetrově nad břevnem…Ve 44.minutě se Kašpárek pokoušel z volného přímého kopu hledat skákajícího Truhlíka,ale záměr nevyšel…Takže v této fázi utkání jsme sice nebyli rozdílově lepší, nicméně soupeř byl nervózní-svědčily o tom náznaky hádek mezi domácími….Druhou půli jsme načali tutovou loženkou Botoše po akci Včelného, vyrovnání jsme však odmítli..Ve 3.minutě opět po našem zbytečném faulu zahrávali protivníci další volný přímý kop, míč však nasměrovali těsně vedle…V 5.minutě zahrávali roh slávisté, při něm neúspěšně hlavičkoval Slončík a následný závar skončil střelou Šormy nad …V 10.minutě se michálkovickým povedla parádní kombinace a zakončujícímu Šormovi chybělo opravdu málo…V tomto momentě skončil fotbal v našem podání a následovala totální katastrofa a destrukce…!!! Již ve 12.minutě nás domácí hrou na jeden dotek rozebrali na náhradní díly a bylo 2:0….Ve 14.minutě mohl situaci zmírnit Krečmer, ale ve 100% šanci našel neomylně místního strážce svatyně ..A okamžitě se trestalo, kombinace jako z učebnice,perfektní brejk a Uher opět tahal míč ze sítě…3:0…Aby toho nebylo málo, naši v 19.minutě opět zbytečně faulovali ( už po kolikáté????) a standartky domácí opravdu umí-míč opět skončil tam, kde je jej potřeba nejvíce-v bráně-Uher neměl sebemenší nárok…4:0…Ve 23.minutě se situace opakovala, naštěstí  kvalitní střelu jsme srazili…Následně předvedl scénu na úrovni chovance Jedličkova ústavu Šleis, který nerozdýchal čistý zákrok soupeře, bezdůvodně oplácel a posléze se pustil ještě do zbytečné šarvátky…Rozhodčí samozřejmě vytáhl červenou kartu a bylo po problému, už tak oslabený tým bez možnosti střídání šel do desíti (nebylo by od věci, aby Šleis při cestě na disciplinárku vyhledal lékařskou pomoc odborníků…..)…Kupodivu dvojice Slončík-Truhlík v početním omezení brejkla soupeře, ale Truhlík v miliónové šanci gól nedal, bohužel..O 4.minuty to samé předvedl Včelný, který v identické pozici pálil jen do brankáře…Do třetice všeho zlého skončil nezdarem o dvě minuty později i náběh Mirochy…Trest přišel obratem ve 37.minutě, kdy si z nás udělali domácí lego a do prázdné zakončili na 5:0 a s odstupem 60 sekund po dalším faulu  (?!?!?)a další standartce hlavou upravili na konečný stav 6:0…O několik sekund později úplně zbytečně fauloval Kašpárek a taktéž se po druhé žluté poroučel předčasně pod sprchy-ideální stav nepochopitelného ražení a v podstatě případ pro „Chocholouška“….Ve 42.minutě jsme měli pohříchu poslední slovo my, ale Botoš v další maximální tutovce ani  nezmírnil další debakl, míč spolehlivě zatloukl do lapačů….Absence nelze v naší soutěži řešit, resp.vyloučit, jsou oprávněné nebo neoprávněné, nicméně je třeba si uvědomit, že každé oslabení přináší komplikace a tým sráží do kolen, čili podle toho je třeba hrát nebo se na hřišti chovat-v návaznosti na tuto skutečnost se zjevně zařídí pro příští zápas i trenéři…

Sokol Krásné Pole  - FC SLAVIA  6:0 (1:0)

Sestava: Uher – Mirocha, Kašpárek, Slončík,Sedlák – Truhlík,Šorma,Včelný,Botoš,Šleis – Krečmer (Glas)

ŽK: Slončík, Včelný, Kašpárek,Botoš

ČK: Šleis, Kašpárek

Rozhodčí: Šprincl

Diváci: 15 (?!?!?!?!)