Upracované,ale přece jen tři body....

16. 11. 2015

K závěrečnému utkání podzimní části zajíždělo naše první mužstvo na hřiště beznadějně poslední Lokomotivy Ostrava a instrukce k tomuto klání byly jasné – hrát co nejjednodušším způsobem víceméně na brejky a nepouštět se do nějakých extrafotbalových kombinací, které na tomto terénu,kdy balon poskakuje a odskakuje, stejně nejsou účelné a v podstatě ani proveditelné….Naši hráči si ale brífink vysvětlili po svém a už ve druhé minutě měli po „kombinaci“obrovské štěstí,přišli totiž o míč,ale soupeř obrovskou šanci zahodil….Ve 3.minutě se situace poblíž naší branky opakovala,ale již se neobešla bez faulu v pokutovém území a domácí kopali penaltu…S tou ale naložili trestuhodně,střela letěla metr nad břevno Lakyho svatyně…V 7.minutě už se dostali ke slovu i slávisté, to z dálky zkoušel chytrý lob Kašpárek,bohužel nepřesně…V 10.minutě po další naší “antikombinaci“ se Lokomotiva dostala do následné šance,avšak Laky byl ve správný moment na správném místě a okamžitá dorážka skončila vedle pravé tyče…Ve 13.minutě konečně někdo pochopil, jak na škvárové ploše hrát, to se po převzetí míče Bohačík vůbec nerozpakoval a okamžitě pálil-pohříchu pouze do gólmana…O minutu později se do tutové střelecké pozice propracoval Botoš, ale proč ještě hledal (samozřejmě nepřesně…) Bohačíka, to ví snad jen on sám…Ve 14.minutě znovu „bušil na vrata“ aktivní Bohačík, ale svůj pokus zatloukl vedle brankové konstrukce…V 18.minutě zahrávali domácí volný přímý kop z nadějné vzdálenosti,  místní snajpr Mruz jej však kopl velmi tragicky…Ve 20.minutě se role obrátily a v zahrávání standartky se představil Včelný, ten svůj projektil adresoval do brankáře a následnou dorážku „vyexpedoval“ Botoš mimo tyče…Ve 28.minutě snad po prvé vyšla souhra, kdy míč konkrétní abonenty v určité míře poslouchal,ale závěrečná fáze v podání Truhlíka skončila nad domácí brankou…Ve 30.minutě zazdil tutovku ze dvou metrů neúnavný Bohačík a o minutu později si vše po akci Kašpárka z pravé strany zopakoval-opět vedle…S ukazatelem skóre mohl ve 34.minutě pohnout z úhlu Botoš, ale jeho sympatický pokus se mezi tyče nevešel…Ve 35.minutě zahrávali domácí volný přímý kop a nejpřesněji hlavičkoval Kašpárek-avšak do vlastní branky….1:0…Ve 40.minutě mohl Kašpárek složit ze standartky reparát, ale svým pokusem pouze „orazítkoval „ modrou „zeď….Poslední zajímavá událost poločasu se udála ve 41.minutě,kdy z dálky vyzkoušel pozornost domácího brankáře Včelný,nicméně neúspěšně….S nástupem do druhé půle michálkovičtí konečně pochopili, o čem škvára je a situace na hřišti se začala měnit…V 5.minutě domácí faulovali pronikajícího Botoše v pokutovém území a exekutor Kašpárek s penaltou nezaváhal-jeho bomba skončila přesně uprostřed brány…1:1. Hned o minutu později byla k vidění naše pěkná akce po levé straně a Bohačíkovi opět scházely milimetry…V 7.minutě slávisté zahrávali roh, nejvýše se vyšrouboval dlouhán Truhlík,nicméně jeho pohlednou hlavičku domácí gólman zneškodnil…V 9.minutě se konečně po pěkné akci Botoše prosadil Bohačík,ale bohužel měl smůlu,byl mu odmáván ofsajd…Za minutu opět „úřadoval“velmi dobře hrající Bohačík, který proaktivně hledal přihrávkou slibně nabíhajícího Janírka, avšak poskakující míč měl jiné záměry…V 11.minutě si další střelu z úhlu vyzkoušel opět Botoš-tentokrát scházely snad milimetry…Ve 24.minutě se ale Botoš ocitl v perfektním náběhu a absolutně tutové šanci-prázdnou bránu po vyběhnutí brankáře bohužel minul…Tlak našich pokračoval a ve 29.minutě se sympatickou střelou ze 30 metrů prezentoval  lišák Kašpárek, ale tentokrát mu nebylo dáno-kousíček chyběl…O minutu později nastal klíčový okamžik zápasu, to Kašpárek perfektně našel sprintujícího Botoše a ten se tentokrát nemýlil…1:2. Posledních patnáct minut se změnilo v přehlídku zahozených více jak stoprocentních šancí na obou stranách,vše začal Truhlík ve 33.minutě, který snad z 5 metrů přestřelil branku, vzápětí mladíček Szabo zbytečně hledal Botoše (místo aby protrhnul síť…)..Ve 39.minutě nás domácí skvěle brejkli a vše hasil v poslední vteřině Šorma sražením míče na roh….Ve 40.minutě mohl stav finálně uklidnit opět Botoš, nicméně co neproměnil, to snad ani nejde….O minutu později předvedl doslova to samé v bleděmodrém rychlík Szabo….V poslední minutě mohli zápas nasměrovat ke konečné remíze domácí, ale ze dvou metrů překopli prázdnou bránu….Takže ve „špílu“  sotva průměrné úrovně jsme doslova urvali tři body, hlavně za výkon ve druhém poločase…Lokomotiva v praxi předvedla,proč je vlastně poslední a jen s nostalgií může vzpomínat na doby nedávno minulé, bohužel  existuje spoustu aspektů, které tuto situaci s vidinou nejasné budoucnosti zapříčinily…Michálkovice ze 17 zápasů zvítězily sedmkrát a svým způsobem možná poopravily svou reputaci z minulé sezóny,ale i tak nás čeká ještě spousta práce, počet obdržených branek je doslova alarmující…Jako obyčejně nezbývá věřit, že na jaře snad bude lépe….

Lokomotiva Ostrava – FC SLAVIA  1:2 (1:0)

Sestava: Laky – Mirocha,Šorma,Slončík,Kašpárek – Včelný,Janírek,Glas,Truhlík-Botoš,Bohačík ( Holec,Ševčík,Sedlák,Hung,Szabo)

Branky: Kašpárek (p), Botoš

ŽK: Botoš, Včelný

Rozhodčí: Sajdok