Tým konečně prezentoval svůj reálný potenciál....

27. 8. 2015

K vloženému utkání do Hrabové proti tamnímu "béčku" jsme neodjížděli s bůhvíjakým optimismem, poněvadž tento celek předcházela celkem slušná recenze, která jej uváděla jako solidně běhavý, patřičně omlazený a na kvalitní herní úrovni...A nám dvě úvodní porážky náladu také nijak nezvedaly...Ale červenobílí (tentokrát ale ve žlutém...) předvedli, že fotbal hrát nezapomněli...Představení začal už ve 2.minutě Slončík, který po rohovém kopu Kašpárka mířil hlavou těsně nad...V 7.minutě se dostali ke slovu domácí, ale ze závaru před naší svatyní nevytěžili naštěstí nic, poněvadž z jednoho metru překopli branku.. Tato situace trochu naše družstvo vykolejila, poněvadž následně se začali dopouštět spousty nepřesností v podobě nepovedených přihrávek a kombinací...Ale v 18.minutě se opět přihlásil o slovo Slončík, avšak ani tentokrát jeho hlavička nemířila do černého....V 22.minutě již ale udeřilo, na rohový kop Šormy z pravé strany si naběhl úplně volný Janírek a stav se poprvé měnil...0:1. Hned o minutu později mohlo být veseleji, avšak Botoš mířil mimo tyče...Ve 25.minutě tým podržel brilantním zákrokem gólman Uher, který chladnokrevně zlikvidoval hlavičku domácích z bezprostřední blízkosti....Ve 30.minutě se na výlet vydal kapitán Šorma, ale svou střelu nasměroval pouze do hraboveckého gólmana...Mezi 33. a 34.minutou se ke slovu celkem třikrát dostal opět Janírek,ale dva pokusy mířily vedle a hlavička dokonce do břevna,škoda....Za pět minut se potvrdilo staré otřepané o tom, že jak se nedá, tak se dostane, domácí kopali roh a na následné skvělé umístění hlavou Uher nedosáhl...1:1. O minutu později mohli domácí stav dokonce otočit, ale jasnou šanci neproměnili....A tak i pro ně následoval trest, to po levém křídle předvedl skvělý náběh ( mimo jiné ne jeden....) agilní Šleis,perfektně odcentroval a domácí obránci si poradili jen s pomocí ruky, nicméně rozhodčí nezaváhal ani vteřinu...A ani vteřinu nezaváhal posléze Botoš, který nařízený pokutový kop s přehledem proměnil...1:2.Před koncem poločasu se ještě do brejku  propracoval Ševčík, avšak mířil těsně vedle....Druhý poločas začali domácí náporem a už ve 3.minutě pálili ostrýma - naštěstí vedle naší branky...Naši v pohodě hru brzy vyrovnali a po slušných kombinacích se začali opět prosazovat, ve 13.minutě se do nadějného náběhu propracoval Mirocha, místo střely však volil nepřesnou přihrávku...O několik minut později se už nerozpakoval, ale jeho střelecký pokus skončil vedle...Ve 22.minutě se do dobrého náběhu dostal Botoš, k naší smůle Kašpárek jeho přihrávku nezpracoval...Finálně mohl utkání rozhodnout ve 25.minutě další hlavičkou Slončík,ale přesný míč směřující pod spojnici břevna a tyče bravurně zlikvidoval nevídaným způsobem domácí brankář...Následně se hra celkově zklidnila,naši se soustředili na bezchybné držení míče a pohodovou kontrolu hry,v této fázi domácí k ničemu vůbec nepouštěli...Za zmínku tak stojí fotbalová paráda Davida Kašpárka, který se u postranní čáry ekvilibristickým způsobem zbavil dvou soupeřů najednou, velmi zajímavý moment....Vítězné skóre michálkovičtí zkušeně drželi až do závěru, načež se hlavní rozhodčí rozhodl nastavit dvě minuty za "tropické" pauzy....V té druhé se naši propracovali do posledního brejku, Bohačík přesně našel výborně nabíhajícího Kašpárka a ten nedal domácímu brankáři sebemenší naději, umístěnou střelou upravil na konečných a hlavně spravedlivých 1:3.....Slávisté se tak ujistili, že fotbal hrát nezapomněli a pokud se patřičně koncentrují, jsou schopni porážet i relativně lepší soupeře....Velmi dobrá to vize před těžkým sobotním mačem ve Vřesině...

Sokol Hrabová "B"  - FC SLAVIA   1:3 (1:2)

Sestava: Uher - Krečmer,Šorma,Slončík,Krmášek - Včelný,Janírek,Kašpárek,Šleis - Ševčík,Botoš ( Sliwka,Mirocha,Glas,Holec,Bohačík)

Branky: Janírek,Botoš,Kašpárek

ŽK: Botoš

Rozhodčí: Šprincl (velmi dobrý výkon...)