Třebovická Slávie vstala z mrtvých,ta michálkovická na to těžce doplatila...

29. 10. 2015

V krásném slunečném svátečním odpoledni jsme přivítali na svém hřišti celek, kterému podzimní část  sezóny zatím až tak kvalitně nevycházela a trápící se Slávia Třebovice se stala jedním z největším překvapením soutěže... Michálkovičtí reálnou informaci pojali zcela pragmaticky s představou, že se soupeř snad porazí sám- a toto mínění se následně červenobílým zcela těžce vymstilo....Hosté už ve 3.minutě prověřili pozornost Sliwky,nicméně propagační střela jej nijak nepřekvapila...Během další minuty se oba celky propracovaly do dvou náznaků útočných akcí, avšak bez jakéhokoliv efektu. V 5.minutě se ocitl ve slibném náběhu Truhlík, jeho centr se ale ocitl mimo potřebnou pozornost spoluhráčů.V 8.minutě zahrával volný přímý kop Šleis, na jeho slušný centr však nikdo neskákal, následný střelecký pokus ze vzniknuvšího závaru zlikvidoval brankář soupeře...Ve 14.minutě se pokusil o přečíslení útočící obránce Mirocha, jeho nepřesná přihrávka opět našla neomylně gólmana Třebovic...Ve 20.minutě slibně zakombinovala trojice Botoš,Šleis ,Bohačík, posledně jmenovaný však šanci neproměnil a hosté z následného rychlého brejku pálili naštěstí pouze nad břevno...Ale ve 23.minutě již protivníci svou rychlou akci zakončili, jejich útočník v bleskovém náběhu utekl všem našim defenzivním hráčům a špičkou kopačky přehodil pozdě vyběhnuvšího Sliwku...0:1..Naši mohli vyrovnat již o dvě minuty později, ale co však ze závaru v pokutovém území hostů neproměnila trojice Botoš,Bohačík a Šleis, to lidově řečeno "hlava nebere"...Třebovičtí mohli trestat již ve 28.minutě po dalším rychlém brejku, ale Sedlák svým tlakem přinutil soupeře ke střele nad naši branku...V následující minutě těžce chyboval v rozehrávce Sedlák (který se v posledních utkáních dost silně trápí...),ale hosté jeho zaváhání nepotrestali....Ve 30.minutě měl vyrovnání na kopačce Šleis,ale jeho standartku skvěle vychytal brankář protivníka...Ve 32.minutě si dal opět chybující Sedlák málem vlastní gól, Sliwka byl naštěstí připraven...To ale už nebyl v následující minutě, kdy se mu nejprve rohový kop z levé strany doslova kutálel po brankové čáře a následný z pravé strany mu dokonce přímo zapadl ke vzdálenější tyči....0:2 .A aby toho nebylo málo, tak soupeř ve 39.minutě zahrával volný přímý kop, míč skončil na břevně naší branky a následnou dorážku slávisté sledovali z pozice vděčných diváků...0:3...Ve 42.minutě se k náběhu odhodlal Botoš, přihrál Slončíkovi, ale ten skončil na posledním soupeřově hráči... Druhý poločas začal náporem michálkovických, již ve 2.minutě po rychlé akci Bohačíka pálil Včelný těsně nad...O minutu později si spoluhráči role vyměnili, Včelný se propracoval do slibného průniku, našel Bohačíka, ten v tutové ložence krutě zaváhal....Ale v 5.minutě v rozehrávce přišel tragicky o míč Janírek, hosté naše přečíslili, sice se dostali s míčem mimo optimální střelecký úhel, ale centr se dle eventuálních předpokladů michálkovických nekonal a soupeři překvapivě přesnou pumelicí z této obtížné pozice opět trestali ...0:4..V 8.minutě náš brankář tým ovšem podržel, když vyrazil další kvalitní volný přímý kop protivníka..V 17.minutě se v nadějné příležitosti ocitl Žitňanský, ale netrefil optimálně míč...Ve 30.minutě kouzlil Sliwka, když zlikvidoval následnou výbornou možnost naší jmenovkyně, s následující dorážkou mu vypomohl Včelný..Ve 32.minutě se opět propracoval do šance Žitňanský, svou střelu ale "opřel" opět o vynikajícího brankáře....Ve 33.minutě jej nechal střelou ze standartky opět vyniknout Šorma, slibný náběh Mirochy po pravé straně skončil (jako obyčejně při podobných průnicích v tomto utkání...) na prvním bránícím hráči...Kosmeticky jsme stav zápasu upravili ve 38.minutě, kdy po rohovém kopu z levé strany nezaváhal u zadní tyče číhající Žitňanský...1:4...Poslední slovo měla ale třebovická Slávie, která využila další naši mizérii v rozehrávce a v pohodě upravila na konečných 1:5...Bohužel, z výsledku vyplývá evidentní podcenění soupeře, navíc obrovské chyby v rozehrávce a v návaznosti s prvním dotykem, který nám vůbec nevycházel, tragický byl i aktivní pohyb, poněvadž jsme běhali většinou neúčelně a zmatečně, svůj den neměl i přes několik kvalitních zákroků brankář Sliwka ...Celkem neradostné zjištění s blížícími se duely s dalšími top týmy, které nás čekají a lze jen doufat, že se naši fotbalisté probudí ze sváteční letargie a již v Krásném Poli předvedou opravdu něco jiného a hlavně pozitivního...

FC SLAVIA - Slávie Třebovice  1:5 (0:3)

Sestava: Sliwka - Mirocha,Janírek,Slončík, Sedlák - Včelný,Truhlík,Kašpárek,Šleis - Botoš,Bohačík ( Uher,Krečmer,Ševčík,Žitňanský,Šorma)

Branka: Žitňanský

ŽK: Mirocha

Rozhodčí: Smetana