Obrácení Ferdyše Pištory....

10. 9. 2015

Naši fotbalisté se opravdu včera obrátili o 100 procent jako hrdina známého díla spisovatele Františka Langera…Před utkáním  se Sokolem Pustkovec si celý tým (byť jej postihla větší absence z různých důvodů – Slončík,Holec,Kusý,Ševčík,Sedlák…) povykládal na téma „fotbal“ v kabině a progres této komunikace  byl neuvěřitelný….Už v první minutě založil nádhernou akci Kašpárek, na jejímž konci byl ( dnes střelecky disponovaný) Botoš,který  s grácií nasadil „housle“ hostujícímu gólmanovi a vedli jsme 1:0….Avšak to byl pouze začátek fotbalové symfonie michálkovických – ti  po většinu zápasu skvěle kombinovali, výborně se pohybovali,aktivně prolínali jednotlivé řady a hlavně na hřišti spolu „mluvili“ (konečně)-výsledkem této činnosti byla velmi pohledná hra s absolutním minimem zkažených nahrávek,navíc provázená aktivní střelbou – na bránu soupeře jsme pálili v prvních 7 minutách 4x…Ve 13.minutě jsme kopali dva rohové kopy (Kašpárek,Šleis) nadstandardní kvality a před bránou hostů to docela hořelo,škoda,že gól nepadl….V 16.minutě kopali pro změnu roh pustkovečtí, ale jejich snajpr Hudeček hlavou naštěstí nemířil dobře…V 18.minutě si rázně zjednal respekt hlavní rozhodčí,který odměnil tahání za dres Žitňanského žlutou kartou (už od počátku radikálně prohřešky tohoto rangu nekompromisně eliminoval a po hříchu naši jich měli daleko více,takže se žlutilo….). V 19.minutě zahrával soupeř volný přímý kop,ale míč putoval vedle naší svatyně…Ve 21.minutě se vydal na výlet Mirocha (tentokrát hrající na beku…),propracoval se až do střelecké pozice,nicméně jeho slabá šajtle skončila u brankáře..Ve 30.minutě zahrával rohový kop Šleis, který jej tentokrát nezvykle poslal  před bránu vysokým obloukem,ale na zadní tyči operoval nikým neobsazený Janírek a ten technickou hlavičkou podobným obloučkem poslal míč do sítě překvapeného soupeře…2:0…V 33.minutě jsme byli svědky zajímavého  momentu, to se míč po výskoku dostal neúmyslně pod dres hostujícího hráče…zajímavé a málo vidatelné, samozřejmě úsměvné…Ve 35.minutě Janírek chyboval při rozehrávce,avšak bomber Hudeček (známá to postava zlaté éry heřmanického dorostu…) i tentokrát vyzkoušel pevnost našich lapačů…Nicméně ve 40.minutě se již nemýlil,to dostal při rohovém kopu opravdu minimální prostor, který mu však stačil na to, aby hlavou snížil…2:1. Hned o minutu později mohl kontrovat Kašpárek- jeho střele chyběly milimetry….Ve 43.minutě se po skvělé týmové kombinaci ocitl snad 2 metry před prázdnou bránou Žitňanský,ale obrovskou šanci neuvěřitelně zazdil…Škoda… Druhá půle začala překvapivou akcí soupeře,nicméně na jejím konci byl reflexivně skvěle reagující Sliwka…Avšak slávisté se nenechali rozhodit a prokračovali ve své trpělivé a kvalitní hře..V 6.minutě se do parádního náběhu po levé straně nastartoval Šleis, vynikajícím míčem našel Žitňanského, který  však touto tisíciprocentní loženkou opět smolně pohrdnul….O minutu později vypíchl neúnavný Botoš hostům míč při rozehrávce a z následného brejku nekompromisně rozvlnil síť pustkoveckých sokolů…3:1…V 9.minutě Žitňanský „napravil“všechny své dnešní “hříchy“, když svůj brejk přivedl k dokonalosti neomylnou přihrávkou na nabíhajícího Botoše, který svými „houslemi č.2“ s chutí dokonal  hattrick…4:1 .Ve 13.minutě hosté zahrávali rohový kop, fantom Hudeček se opět dostal k míči jako první,ale Sliwka (kterému tímto přejeme hodně štěstí při maturitní zkoušce, která ho čeká...) se prezentoval famózním reflexivním zákrokem a míč vytěsnil mimo tyče…V 19.minutě po akci Žitňanského ocitl ve slibné palebné pozici Šleis-střela však mířila nad břevno…Ve 20.minutě si Sliwka vybral svou slabou chvilku,když relativně snadnou rozehrávku poslal přímo na kopačky pustkoveckého střelce Hudečka - a tento „bomber“ si s  nabídkou poradil  naprosto profesionálně a  skvěle….4:2.Ve 30.minutě naši parádně zakombinovali,nicméně zakončujícímu Krmáškovi byl odmáván hraniční ofsajd,škoda…Ve 34.minutě pálil po hříchu opět vedle aktivní  Šleis, o dvě minuty později chyběl pověstný kousek i Kašpárkovi, v podstatě ten samý jako při následném “bodlíčku“ Krečmerovi…Ve 43.minutě se hosté nadechli do závěrečného náporu,ale jejich šanci ruku v ruce a i s trochou štěstí zlikvidoval Sliwka s Mirochou….Závěrem nelze opomenout, že jsme si v tomto utkání udělali všichni i malou radost, to do utkání na posledních 6 minut naskočil patnáctiletý Dominik Šorma a jeho otci Renému se tak splnil jeden velký sen-zahrát si se synem spolu v jednom zápase v jednom dresu….A je jen dobře, že to nebylo v nějakém nevýznamném přáteláčku,ale v ostrém a nakonec úspěšném utkání…Takže herně i střelecky se dnes snad blýskalo na lepší časy a lze jen doufat, že formu potvrdíme i v sobotu na půdě Hrabůvky….Jen škoda, že dnešní brilantní výkon ( a zároveň vítězství více jak po roce v domácím mistrovském "špílu"...) týmu vidělo tak málo diváků, nicméně vzhledem k pracovnímu dni se nelze divit…

FC SLAVIA  -  Sokol Pustkovec  4:2 (2:1)

Sestava: Sliwka – Mirocha,Janírek,Šorma,Krmášek – Včelný,Glas,Kašpárek,Šleis – Botoš,Žitňanský  ( Uher,Krečmer,Šorma Dominik)

Branky:  Botoš 3, Janírek

ŽK: Žitňanský

Rozhodčí: Sajdok ( velmi kvalitní bezchybný výkon…)