Na dno nás srazily hrubé chyby a neproměněné šance...

7. 9. 2015

V sobotním utkání jsme se na vlastní kůži přesvědčili, jak draze se i v okresním  přeboru platí za hloupé chyby…Našeho soupeře-Unii Hlubina „B“- jsme měli v podstatě v tabulce na dosah, ale v žádném případě jsme si na něj „nesáhli“… Zápas samotný začal ve svižném tempu, akce se přelévaly z jedné poloviny hřiště na druhou, trochu více ze hry měli hosté, kteří si do osmé minuty vypracovali dvě standartní situace v podobě rohových kopů….Ve 14.minutě již ale červenobílé barvy jásaly, to aktivní Botoš vypíchl soupeři míč a následný brejk podtrhnul gólovou tečkou…1:0..Následných 6 minut se odehrávalo plné v režii michálkovických, kteří ale blahosklonně  zahazovali jednu šanci za druhou…v 16.minutě nejprve Kusý napálil přesný Kašpárkův  centr do gólmana, o dvě minuty později tutovou loženku po vynikajícím pasu Šleise spálil Mirocha, o minutu později bombu Šleise srazil brankář Hlubiny na roh….Ve 24.minutě se do slibného úniku propracoval Kusý, ale jeho centr skončil tragicky-nad lapači…Ve 26.minutě se ke slovu dostali i hosté, avšak hlavička po jejich akci mířila těsně vedle Uhrovy brány…Ve 31.minutě se ale již naši soupeři prosadili, to hrubě chyboval Krečmer a hosté tímto dárkem určitě nepohrdli….1:1.Branka náš tým nijak nedeprimovala, a tak diváci viděli oboustranně útočný a pohledný fotbal…Ve 40.minutě mohl stav skóre navýšit Botoš, ale jeho hlavičku strážce svatyně zázračně zlikvidoval. Následně jsme zahrávali dva rohy, střely hlavou našich se mezi tyče nevešly ani náhodou…Ve 42.minutě se ve 100 procentní šanci ocitl opět Kusý- míč mířil znovu nad lapače…Ve 44.minutě předvedla naše defenzivní  řada totální a zcela nepochopitelný zkrat, jež v podstatě ani nelze nějak reálně popsat, nicméně hosté tento předpoločasový dárek rádi přijali a s přehledem navýšili přes bezmocného Uhra na 1:2…Ve 45.minutě mohli slávisté vyrovnat, ale brilantně zahraný volný přímý kop Kašpárka brankář soupeře nevídaným způsobem zneškodnil-nádherný moment,ale bohužel nijak efektivní pro nás….Gól do šatny podlomil michálkovické sebevědomí víc, než se dalo očekávat, což se projevilo hned ve druhé minutě, kdy Botoš v nebezpečné vzdálenosti od Uhra fauloval, nicméně hosté pálili ze slibné standartky nad břevno…Ve 3.minutě chyboval opět jindy spolehlivý Krečmer ( kterému tento zápas hrubě nevyšel…) a hosté navyšovali již na 1:3…A aby to nebylo málo, o dvě minuty naši silně zazmatkovali v rozehrávce, o míč přišli a soupeře atakovali v našem pokutovém území způsobem, který rozhodčí posoudil jako penaltový a hlubinští se nijak ponoukat nenechali…1:4…Jestli se penalta měla kopat nebo ne, to už je víceméně podružné, poněvadž stav zápasu již nabral pro michálkovický tým hrozivých rozměrů…Ke cti našich fotbalistů slouží skutečnost, že zápas v žádném případě nezabalili a po anglickém způsobu dřeli do úmoru…V 6.minutě střílel Botoš, ale slabá střela nebyla pro soupeře problém. Ve 20.minutě volný přímý kop Janírka z dobrého distancu mířil mimo bránu…O minutu později opět Mirocha pálil vedle…Ve 28.minutě Kašpárek již gólmana hostí překonal, avšak tomu pomohli jeho obránci, když míč vykopli z brankové čáry…Ve 30.minutě nastal zlomový okamžik zápasu, v největším tlaku se do náběhu po pravé straně dostal Bohačík, skvěle před bránou našel nabíhajícího Žitňanského a ten ve skluzu nezadržitelně skóroval….Ale v é chvíli zaúřadoval asistent rozhodčího, který tento krásný moment nepochopitelně posoudil jako ofsajdový, i když o ofsajd se nejednalo ani náhodou….Michálkovičtí ani tak nerezignovali a už o dvě minuty pálil Mirocha opět nad, následně vynikající centr Šleise opět bravurně lapil brankář a o další minutu později vychytal i Bohačíkovu hlavu z bezprostřední blízkosti…To již michálkovičtí hráli vabank a samozřejmě nastal velmi krutý okamžik, to se hosté dostali do smrtícího brejku a opět nezaváhali…1:5….Tlak domácích ale pokračoval, nicméně gólman hostí řádil jako fantom, ve 40.minutě likvidoval další šanci zblízka….Ve 42.minutě bylo ale jejich snažení odměněno, po krásné přihrávce Glase na Kašpárka, který skvěle našel Bohačíka a jeho bomba konečně skončila v soupeřově síti jako kosmetická úprava konečného výsledku…2:5..Co řící závěrem, ke dnu nás srazily příšerné chyby ,ale snad by nebylo tak zle, kdybychom proměňovali ty největší šance, kterých jsme si nevypracovali vůbec málo, ale ale ale…Také nelze  nevzít v potaz fantastický výkon brankáře Hlubiny, který předvedl zákroky jako z říše snů a tím svůj tým nezanedbatelným způsobem podržel…Takže ve středu bude naše bodové snažení na domácím hřišti pokračovat, tentokrát proti Pustkovci…

FC SLAVIA – Unie Hlubina „B“  2:5 (1:2)

Sestava: Uher – Krečmer,Šorma,Slončík,Sedlák – Kusý,Janírek, Botoš,Šleis – Kašpárek,Mirocha ( Krmášek,Glas,Žitňanský,Bohačík, Ševčík,Sliwka)

Branky: Botoš, Bohačík

ŽK : Kašpárek

Rozhodčí : Leško