Lídr potvrdil své kvality, naši ale nezklamali ani náhodou...

28. 9. 2015

V sobotu jsme na svém rozmoklém trávníku přivítali soupeře z nejtěžších, jednoho z favoritů postupu a lídra soutěže – TJ Řepiště. Ten ve svém kádru postrádal  hvězdného útočníka Fehervariho  i stopera Drozda, nicméně představil exotického záložníka z Ghany s poetickým jménem Prince…Michálkovičtí ale jakoby nebrali věhlas a kvality soupeře na vědomí a začali tvrdě od podlahy, už v první minutě se dostal po centru Šleise ke střele Včelný, ale jeho pokus byl nepřesný…O minutu později se do šance probil Bohačík, ale ve finále mu chyběl větší důraz…Ve 4.minutě perfektně zacentroval do pokutového území hostů opět Šleis, ale na jeho výzvu bohužel nikdo včas nereagoval…V 5.minutě naši rozjeli rychlou akci zprava a soupeřova obrana v tísni jen odehrála míč hlavou pouze na roh..V té době jsme měli aktivitu  na kopačkách, byli jsme lepší a fotbalovější. Od 15.minuty se ale hra vyrovnala a hosté začali předvádět, proč vlastně vedou tabulku přeboru, počali se vnucovat před naši bránu a výsledkem tlaku byly dva rohy po sobě, které naše defenziva odvracela pouze za velkého úsilí..Ve 20.minutě ale naši vybrousili do briliantova protiútok, vše začalo u Botoše, který opět vybojoval agresivním napadáním míč, poslal do náběhu Kašpárka a jeho centr neomylně našel  hlavu nabíhajícího Bohačíka, který nekompromisně zavěsil…1:0..Nádherná akce…Ale ve 29.minutě při standartní situaci hostů nešťastně Včelný přišlápl v pokutovém území hráče soupeře (spíše nešikovně než úmyslně…) a kopala se penalta, kterou soupeř neodmítl….1:1. Ve 39.minutě exceloval Sliwka, který neuvěřitelným skluzem zlikvidoval 100- procentní šanci řepišťských…Ve 45.minutě jsme se dostali ještě do dvou náznaků příležitostí, ale na střílený rohový kop se nikdo „nevyšrouboval“ a následná hlavička Glase po centru neměla správný směr ani patřičnou razanci.. Druhá půle nabídla podobný scénář jako první, aktivity se rychle ujali naši a už v 5.minutě pálil Botoš pouze do hostujícího gólmana…V 10.minutě se ale soupeř rozjel do nebezpečného brejku, nicméně Sliwka brilantně akci chladnokrevně zlikvidoval..Ve 12.minutě hosté zahrávali roh, následkem mokrého terénu míč Sliwka neudržel a navíc jej za brankovou čáru smolně posunul jinak skvěle hrající Botoš…1:2. Ve 14.minutě ale Sliwka opět skvostně „zničil“ další tutovou loženku Řepiště…V 16.minutě se lámal chleba, to naši vyšperkovali kombinaci po ose Mirocha-Botoš-Bohačík, míč se dostal k úplně volnému Šleisovi,ale ten z 11 metrů naprosto sám a nerušen netrefil bránu….Tento nešťastný okamžik bohužel ovlivnil další průběh zápasu…Ve 32.a  následné minutě totiž hosté nekompromisně rozhodli utkání, kdy nejprve naše defenziva podcenila míč, o kterém byla přesvědčena, že opustí hrací plochu, ten se ale neuvěřitelnou rotací na mokrém trávníku do zámezí nedostal a následný centr neomylně našel jediného volného hráče na zadní tyči..Sliwka bohužel tentokrát již nic nezmohl…1:3 .O minutu později kopali po faulu hosté volný přímý kop z hranice naší šestnáctky a jeho exekutor chirurgicky přesně podél zdi našel milimetrovou mezeru u naší zadní tyče….1:4. Utkání jsme mohli zdramatizovat hned ve 35.minutě, to šel Krečmer v samostatném nájezdu  na brankáře, ale v rozhodujícím okamžiku selhal, slabou střelu opřel  jen o jeho nohy ….Ve 41.minutě se velmi kvalitně prezentovali dva střídající hráči, to  v bleskovém brejku Žitňanský našel perfektně nabíhajícího Holce a ten v plné rychlosti nekompromisním halvvolejem zavěsil…2:4 (Rosťův první gól v mistrovském utkání za Michálkovice…). Ve 42.minutě opět čaroval v pokutovém území Sliwka, který neuvěřitelně zlikvidoval přesnou hlavičku snad ze dvou metrů-fantastický zákrok…Ve 43.minutě opět naši vypracovali slibnou akci, kterou měl finálně zakončit Krečmer, ten se ale pokoušel přihrávkou pod sebe najít lépe postaveného spoluhráče, ale bohužel-nenašel…Slávisté ani náhodou nezklamali, s velmi kvalitním lídrem (zejména jeho standartní situace byly skvostné…) sehráli otevřenou partii podpořenou výborným výkonem a přesvědčili se , že hrát se dá opravdu s každým…..Ale taktéž se přesvědčili, že neproměňování šancí  s takovými soupeři je opravdu velký luxus, který si nemůžeme ani náhodou dovolit…Snad si to uvědomí již v následném utkání, kdy zavítáme k dalšímu favoritovi-tentokrát do Klimkovic….

FC SLAVIA  - TJ Řepiště 2:4 (1:1)

Sestava: Sliwka – Mirocha,Janírek,Šorma,Sedlák- Včelný,Kašpárek,Glas,Šleis – Botoš-Bohačík ( Slončík,Holec,Krmášek,Krečmer,Žitňanský)

Branky: Bohačík, Holec

ŽK: Botoš

Rozhodčí: Huser

Diváci: 35 ( počasí zhatilo větší návštěvu,ale kdo přišel, nezaváhal…)