Jak jsme vyloupili Klimkovice....

5. 10. 2015

Náš první tým byl po celkem hloupé a nešťastné porážce minulý týden s Řepištěm odhodlaný napravit svou reputaci na hřišti dalšího ambiciózního favorita – TJ Klimkovice…Situaci ale komplikovala zvýšená absence, do zápasu nemohli z různých důvodů zasáhnout Botoš,Žitňanský,Kusý,Krmášek a Uher,takže se v tvorbě sestavy muselo trošku improvizovat,navíc po viróze nastoupili Bohačík a Janírek…Utkání začalo tzv. ihned od podlahy,domácí na nás doslova vlétli jako uragán, už ve 3.minutě chyboval při rozehrávce Sliwka a způsobil tím nemalé potíže Mirochovi…Tlak klimkovických pokračoval,nicméně bez nějakého evidentního ohrožení naší branky..V 8.minutě se poprvé dostali ke slovu naši, kombinace Šleise s Holcem našla v náběhu Bohačíka, ale tomu chyběl patřičný finální důraz..Ve 13.minutě prohrál souboj o míč Šleis , jeho soupeř po získání míče nelenil a svou střelu nasměroval pod víko Sliwkovy brány,Dominik na ni bohužel nedosáhl….1:0..O dvě minuty se do náběhu propracoval Slončík, ale následný centr se mu vůbec nepovedl…V 19.minutě zahrávali domácí volný přímý kop,střela mířila naštěstí  těsně nad břevno…Po dvou minutách se naši hostitelé prosadili do úniku po pravé straně ,avšak následnou hlavičku po perfektním centru směřovali opět nad naši branku…Ve 25.minutě se michálkovičtí fotbalisté pustili do kombinace po pravé straně a k zakončení vyzvali agilního Slončíka, ten ale svoji bombu opřel pouze do gólmana domácích..Ve 29.minutě se musela líbit spolupráce Slončíka s Bohačíkem, Slončík vybojoval míč,narazil si se svým parťákem ,avšak i tentokrát skončila jeho dělovka na domácím brankáři…Ve 31.minutě předvedl dokonalé momentální pominutí  smyslů hlavní rozhodčí, to se po parádní kombinaci dostal do brejku Bohačík, šel sám na brankáře,ten ale vyběhl  tři metry mimo své pokutové území a brutálním zákrokem našeho útočníka ve vyložené šanci srazil..Hlavní rozhodčí mu ale ukázal pouze žlutou kartu..!!?? (při vší úctě-měl by opravdu více dávat pozor na seminářích….).Následný volný přímý kop ale naši vůbec nezahráli kvalitně,opřeli jej pouze o domácí zeď…O dvě minuty později dostali šanci na reparát,ale to zase pro změnu stál při rozehrání v ofsajdu stoper Janírek..Ve 41.minutě slávisté opět předvedli slibnou kombinaci, nicméně finální centr se Holcovi ale vůbec nepovedl…Ve 42.minutě naši zahrávali autové vhazování,míč našel v pokutovém území Kašpárka a ten z rychlé otočky doslova na pětníku bleskově propálil domácího brankáře…1:1..Ve 45.minutě držel naše akcie vysoko Sliwka, který výtečně kryl volný přímý kop domácích… Druhý poločas začal obrovským tlakem domácích,už ve 46.minutě letěl kolem naší branky velmi kvalitní centr, avšak naštěstí se k němu nikdo ze soupeřů nedostal…Ve 49.minutě naštvali klímkovičtí fotbalového pánaboha,když ze 6 metrů pálili dva metry nad….V 54.minutě to zkoušeli po rohovém kopu z dálky,ale opět naši bránu netrefili…V 55.minutě se o slovo přihlásili naši,nicméně naše standartka  po faulu skončila mizerným centrem na nikoho…V 57.minutě ale přišla michálkovická velká chvíle,Šleis zahrával rohový kop a odražený míč se odrazil přesně na kopačky opodál číhajícího Mirochy-ten na nic nečekal a přímo z první svou bombu z dvaceti metrů umístil přesně k pravé tyči….1:2…V 60.minutě to z dálky zkoušel  Včelný,ale jeho střelu lze považovat pouze za propagační….V 72.minutě se domácí nadechli k zoufalému závěrečnému náporu a zároveň nastaly velké chvíle našeho Sliwky,který konečky prstů v posledním momentu vyškrábl nádherný centr domácích,za další dvě minuty brilantně stáhl ze vzduchu další slibný centrovaný míč…Následně mohl utkání definitivně rozhodnout Kašpárek,ale po závaru v pokutovém území bombou orazítkoval břevno a následná dorážka se vůbec nepovedla nešťastnému Krečmerovi-ten už by si gól opravdu zasloužil….Domácí neskutečně dřeli ,ale štěstí, které nám minulé utkání nepřálo, tentokrát stálo na naší straně,slávisté zkušeně bránili a míče létaly jen  kolem naší branky…V 86.minutě jeden ale po výborné střele zamířil přesně,nicméně Sliwka byl  prostřednictvím skvostného zákroku opět jiného názoru na jeho směrování…V 87.minutě se ke střele dostal po delší době hráč  v červenobílém, ale Ševčík zakončovall velmi nepřesně….V prodloužení zahrávaly Klimkovice ještě dva rohové kopy, ale následné hlavičky po nich mířily pouze vysoko nad Sliwkovu bránu….Takže ač značně oslabeni slavně jsme vyloupili klímkovickou arénu a sebevědomí týmu dále roste, na řadě jsou Václavovice….

TJ Klimkovice  - FC SLAVIA  1:2 (1:1)

Sestava: Sliwka – Mirocha,Janírek,Šorma,Sedlák – Slončík,Kašpárek,Včelný,Šleis – Bohačík,Holec ( Krečmer,Glas,Ševčík)

Branky: Kašpárek,Mirocha

ŽK: Janírek,Slončík,Včelný,Sliwka

Rozhodčí: Pavlásek