Hrůza minulý týden?...Ne, tentokrát to byla ta správná hrůza....

19. 10. 2015

Naši hráči před nedělním utkáním na hřišti letos velmi dobrých Hošťálkovic byli instruováni o jejich přednostech,zejména o kvalitním agresivním napadání, realizaci obrovsky nebezpečných brejků,výškové převaze a kvalitním zahrávání standartních situací…Jako jediný lék se jevila naše reálná rychlá kombinace po zemi spojená s aktivním pohybem všech…Ale pojem „aktivní pohyb“ si naši hráči (resp.většina) představovali „různě“-nejlépe jako pozici dalšího diváka na malé podzimní procházce….A podle toho se také průběh utkání odvíjel…První vizitku nám domácí poslali již v 1.minutě,ale tečovaná střela skončila ještě vedle…Následný rohový kop přinesl akci,která skončila již gólem,nicméně ten nebyl pro údajný ofsajd uznán…Ve 3.minutě ale již udeřilo do černého,po prachmizerné naší rozehrávce následoval smrtící brejk, kdy domácí útočník udělal z našich hráčů totální solné sloupy a nezadržitelně skóroval…1:0..V 5.minutě slávisté předvedli slušnou kombinaci,avšak  zakončující Kašpárek netrefil branku ….O dvě minuty Kašpárek fauloval,ale odpískaný volný přímý kop naši srazili na roh..V 9.minutě chyboval Sedlák, kdy zbytečně přišel o míč, nicméně soupeř z této nabídky vytěžil pouze rohový kop…Následné momenty provázela velká převaha domácího týmu,na jeho straně byla kvalita, nasazení ,rychlost i přehled…V 17.minutě se do slušné kombinace pustili naši, nicméně eventuální zakončení se tak "nějak všelijak" nekonalo….Ve 20.minutě svitla jedna z mála našich pěkných fotbalových chvilek, to Šleis slibně našel v náběhu Bohačíka, ale jeho střela byla sražena na roh…Ve 23.minutě se další akcí prezentoval Bohačík, nicméně zakončení skončilo „střelou nestřelou centrem necentrem“…Ve 24.minutě v naší útočné fázi opět ztratil nepochopitelným způsobem míč Sedlák a domácí následně předvedli perfektní  bleskové přečíslení zakončené brankou-Sliwka byl absolutně bez šance…2:0 …Ve 31.minutě se naši pokoušeli o náznak útočné akce, ale ta vyšuměla víceméně nějak do ztracena…Ve 33.minutě se pokusil střelou ze střední vzdálenosti ohrozit domácí bránu Janírek, míč však putoval těsně vedle..Ve 35.minutě naše akce po levé straně skončila  rohovým kopem,ale při jeho zahrávání údajně Truhlík ve výskoku fauloval…Ve 39.minutě mohli skóre navýšit hošťálkovičtí,ale hlavička po parádním náběhu i centru skončila naštěstí vedle naší branky…Druhá půle začala střeleckým pokusem našich-to se Kašpárek snažil   překvapit domácího gólmana zhruba ze stejné pozice jako proti Muglinovu,ale tentokrát bylo je snažení tragické…A od 11.minuty začala tragikomedie slávistů v plném rozsahu…Nejprve poslal Janírek mizernou malou domů na nešťastného Sliwku a ten pod velkým tlakem napálil míč do agresivně napadajícího domácího hráče,od kterého se neomylně odrazil do naší sítě…3:0..O pár minut později fauloval Janírek v pokutovém území, kopala se samozřejmě penalta a výsledkem byl stav 4:0..A to, co předvedli michálkovičtí ve 25.minutě,patří jedině do fotbalové grotesky v rámci školení antifotbalu….Naši dvakrát během jedné minuty ztratili stejným šíleným způsobem míč,výsledkem byly samozřejmě dva góly v naší síti a v podstatě bylo po zápase,navíc nešťastný Sliwka musel být na prášky-neměl sebemenší šanci…6:0…Závěr se změnil v exhibici domácích,kteří s námi hráli doslova bago,slávisté se prezentovali pouze střelou Kašpárka ve 35.minutě do nikde a jedinou naši gólovou šanci ve 38.minutě zazdil  pokusem svou slabší levou nohou nadějně nabíhajíci Glas…Domácí mohli červenobílý debakl zvýraznit ve 36.minutě, to neproměnili stoprocentní loženku a ve 40.minutě nás od další pohromy zachránila tyč….Takže pokud si někdo myslel, že minulý týden viděl fotbalový děs,hrubě se mýlil, poněvadž tentokrát to byl superděs , to, co naši předváděli,muselo neutrálního diváka tragikomicky bavit,málokdy je něco podobného ke spatření….Navíc není od věci zaspekulovat, zda k utkání nastoupili všichni patřičně koncentrovaní a připravení-skutečnost totiž svědčila o opaku,mnozí až na výjimky působili dojmem nezaujatých statistů na podzimní procházce po rodinném dýchánku…Nic na tom nezmění ani neúčast Botoše se Slončíkem , dva hráči netvoří  tým,ostatní by je měli bez diskuse nahradit…

Sokol Hošťálkovice  - FC SLAVIA  6:0 (2:0)

Sestava: Sliwka – Mirocha,Janírek,Šorma,Sedlák – Truhlík,Včelný,Kašpárek,Šleis-Bohačík,Žitňanský ( Holec,Krečmer,Ševčík,Krmášek,Glas,Uher)

ŽK: Kašpárek,Bohačík

Rozhodčí: Muller