Pravá velikonoční pomlázka přišla až ve druhém poločase...

22. 4. 2019

Podobně jako starší žáci se museli s velikonočními absencemi srovnat i hráči prvního týmu, kterému chyběli hned 4 borci základního kádru, nicméně tentokrát se v návaznosti na kvalitu soupeře  komplikace neočekávaly…Dění na hřišti tak proti SK Lhotka začalo „svátečně“, žádný nějaký extra agresivní vstup do zápasu se nekonal, avšak nepřehlédnutelná byla skutečnost, že po „svinovském blackoutu“ jsou na hrací ploše opět ty Michálkovice, které tam divák chce vidět…Slávisté se chvíli v klidu rozkoukávali a následně udeřili, když si Paprota všiml špatného postavení brankáře a perfektní technickou střelou z cca 25 minut z něj udělal statistu…1:0..A během další minuty přilétly následné dva slávistické pozdravy,ale oba skončily na břevně ...Program pokračoval dalšími kousky, Truhlíkovi po parádní kolmici z pole chyběly v zakončení doslova milimetry a Slončíkově hlavičce za pár vteřin po rohu v podstatě taktéž…V 16.minutě nastala pro domácí menší komplikace, kdy se už při tak osekané sestavě zranil Vrabec,smůla…V 18.minutě se ke slovu dostal poprvé střídající Bystroň, ale jeho zakončení bylo velmi slabé…Ve 28.minutě chybovala snad poprvé naše obranná řada a hosté se ve třech řítili do přečíslení, které zakončili vyrovnávací brankou, komplexní univerzál Zádrapa -tentokrát na pozici gólmana- na utajenou střelu do protipohybu nedosáhl…1:1…Ve 34.minutě se vloudila do programu naší improvizované obrany další chybka, avšak hosté s ní naložili velmi mizerně…Ve 40.minutě mohl stav zápasu změnit aktivní Bystroň, ale zbytečně v palebné pozici dával pod sebe, navíc v podstatě nikomu..Ve 42.minutě se ke své třetí střele na bránu dostali i soupeři,nicméně jejich pokus z volného přímého kopu Zádrapa bezpečně kryl…O minutu později se na opačné straně po parádní akci Paproty netrefil z 3 metrů do prázdné brány Bystroň…Čili vyrovnaným stavem skončila prvopoločasová sváteční selanka a bylo na trenérech,aby nějakým impulsem aktivovali „spícího obra“…A ten přišel, navíc i od „michálkovických chacharů“ v kotli, kteří si na potřebný budíček vzali i tradiční buben…A pomohlo,s úvodním hvizdem začala ta správná velikonoční pomlázka…Už ve 46.minutě byla k vidění perfektní akce,kterou sice hosté zablokovali,ale pouze do všudypřítomného Tišlera…2:1.Hosté zkoušeli kontrovat,ale jejich snaha končila na rychlostně velmi dobře vybaveném Mirochovi..V 52.minutě míč po zajímavé rotaci neskončil v autu a vrátil se k Truhlíkovi, ten pohledně zakombinoval s Bialkem a ještě lépe zakončil…3:1…V 54.minutě vlétl do defenzivy Lhotky jako uragán velmi dobře hrající Bialek, z obránců si udělal kužely a jako na podnose předložil nabíhajícímu Bystroňovi, který se konečně nemýlil (a také se oprávněně radoval…) – 4:1…V 59.minutě nevyšly parádní „nůžky“ Truhlíkovi po standartce Šleise,škoda…A v 61.minutě se dostal na řadu v programu zlatý hřeb svátečního odpoledne v provedení dvojice Paprota-Tišler. Prvně jmenovaný parádní lobovanou přihrávkou typu „kam jdeš,pojď sem…“udělal z hráčů soupeře houpací koníky a  poslal Tišlera do smrtícího náběhu, který měl jen jedno řešení…5:1…Mňamková chuťovka…Hra se následně změnila v totální michálkovické bago,kdy již zdecimovaní hosté neměli ani fyzicky ani morálně na to, aby cokoliv se zápasem udělali, veterán Souček na stoperu všechno sám nestačil…Nicméně naši „šlahačku“ dalšími góly nevyšperkovali-a to měli reálně 4 šance a navíc Bialek trefil břevno…Takže velikonoční udílení cen zakončil v 86.minutě veterán na slávistické straně Tomáš Janík, který se trefil filigránsky za přispění brankáře přímo z rohového kopu…6:1…Zápas tak skončil tenisovým výsledkem a nechal určitě zapomenout na svinovskou blamáž, která se již (doufám…) nebude opakovat, v boji o druhé místo si totiž další  zaváhání nemůžeme dovolit…

FC SLAVIA – SK Lhotka 6:1 (1:1)