Poslední utkání jsme vyhráli...

16. 6. 2019

Michálkovičtí fotbalisté zavítali v sobotní odpoledním vedru k poslednímu utkání sezóny do Koblova s úmyslem toto závěrečné klání vyhrát a eventuálně pak obsadit celkově slušnou pátou příčku v soutěži…Určitě jim k tomu mohl pomoci zlepšený výkon v domácím zápase se zachraňujícími se Hošťálkovicemi, naopak domácí museli „schroustat“ těžký direkt v podobě desetigólového rance, který si odvezli z taktéž se zachraňující Polanky „B“…A právě tato skutečnost jako by jim svazovala nohy, působili nervózně až podrážděně, naopak slávisté začali tvrdit muziku od samotného začátku,už ve 4.minutě otevřel skóre Motyčka…0:1. Gól je uklidnil a tak si v pohodě hráli svoje, domácí v podstatě do ničeho nepouštěli, tempo střetnutí přizpůsobili počasí i soupeři, takže bylo na co koukat….V 16.minutě pohnul s údaji na ukazateli skóre Paprota, když zvýšil na 0:2…Bezradní koblovští se v závěru zmohli na celkem slušný brejk, ale zakončení se vůbec nepovedlo…To se ale naopak povedlo náramně ve 43.minutě Slončíkovi, který zvýšil na poločasových 0:3… Druhá půle pokračovala ve stejném obrazu, domácí do něj nastoupili s cílem utkání zdramatizovat, ale slávisté zase pro tuto variantu jaksi neměli pochopení…V 65.minutě ale bylo domácí snažení odměněno, kdy naši hostitelé svůj brejk dotáhli do brankového konce…1:3…Nicméně koblovské nadšení po necelých 120 sekundách zchladil svým druhým gólem Vojtěch Paprota…1:4…Domácí se ještě jednou snažili vzchopit a se zápasem něco udělat,což se jim povedlo v 80.minutě, kdy proměnili svůj druhý brejk…2:4…Avšak jejich naděje trvala podobně jako v prvním případě necelé dvě minuty, to je do patřičných mezí mantinelu mače uvedl skórující Truhlík…2:5…Slavia již další komplikace průběhu nedopustila,naopak na tenisových 2:6 upravil v samotném závěru střídající Botoš….Čili tři body se balily do Michálkovic a jelikož naše jmenovkyně z Třebovic po nakládačce v Rychvaldu (11:1) fasovala ranec i tentokrát v Dolní Lhotě (6:1), tak naši fotbalisté přece jen konečné páté místo s 45 body v tabulce vybojovali, jedná se tak o nejlepší umístění za posledních deset let…Čili za odvedenou práci nelze jinak, než poděkovat za výkony, za množství gólů a pestře nápaditý fotbalový projev, který bavil, jen škoda herního výpadku v době, kdy se tzv. lámal chleba, mohlo být ještě veseleji…Tak snad příští rok…

Sokol Koblov – FC SLAVIA  2:6 (0:3)