Poslední body opět zůstaly doma...

21. 11. 2017

Naše první mužstvo si v posledním utkání podzimní části chtělo napravit reputaci po nepovedeném představení v Hrušově, nicméně nečekal jej nějaký obyčejný nezajímavý soupeř, Svinov totiž ještě vloni působil v 1.B třídě…Avšak domácí tým tuto skutečnost nějak extra na vědomí nebral a začal otěže zápasu přebírat do svých rukou…. Tudíž v 5.mintě potáhl míč Mirocha ze svého pokutového území, perfektně oslovil po levé straně dobře se pohybujícího Šleise a ten po několika dotecích brilantním centrem posadil míč na hlavu nabíhajícího Tišlera a rázem jsme vedli 1:0 – celá akce netrvala ani 7 vteřin... Michálkovičtí fotbalisté se uklidnili a hráli na pohled parádní špíl, hosté celkem neměli nic plodného do diskuse…V 18.minutě se povedla další pohledná kombinace a na jejím konci byl premiérově David Blejchař…2:0…Ve 32.minutě finálně slávisty uklidnil David Kašpárek, který se prosadil v pokutovém území a klasickým “angličanem“ o tyč zvýšil na 3:0 a svinovští opravdu marně hledali odpověď….Jenže druhá půle začala úplně jiným kvapíkem, hostující hráči zjevně obdrželi v šatně “čočku“ a začali hrát naprosto jinak- rychle, přesně, účelně a domácí začali mít nemalé trable, místy se zmohli pouze na odkopy míče do bezpečí…Nicméně i tak jedné brance ve vlastní síti nezabránili- padla ale po obrovském chaosu, kdy se nedomluvili naši zadáci včetně brankáře (pro jistotu přestali všichni hrát a pouze koukali jeden na druhého, co kdo jako vymyslí…) a soupeř tento zkrat velmi jednoduše a lacině využil…3:1.Následně jsme přežili ještě jednu velkou šanci hostů, kdy obránci zasahovali na brankové čáře…Avšak tlak Svinova pomalu pochopitelně povoloval a naši začali vyrážet do velmi nebezpečných brejků…jeden takový využil perfektně svou druhou přesnou trefou Kašpárek…4:1…V závěru si vzal slovo druhý útočník Roman Truhlík, svůj první pokus ještě v gól nepřetavil (netrefil bránu….), ale druhá šance již vyšla, i když míč do sítě víceméně „donesl“ na hrudi, nicméně i takové góly platí…5:1…Na hostech byla znatelná určitá frustrace, samozřejmě počítali s lepším výkonem a eventuálním bodovým ziskem, nicméně naši opět potvrdili skutečnost, že porazit je doma  v této sezóně se jeví jako opravdu složitý úkol …Snad tento trend bude pokračovat i na jaře, kdy na svém trávníku přivítáme všechny favority z čela tabulky…