Polanka skvěle bránila-ale neubránila...

6. 5. 2019

V sobotu přicestoval na naše hřiště soupeř, který se vzhledem k aktuálnímu stavu obou kádrů rozhodl vsadit vše na jednu kartu úporné defenzivy s cílem neinkasovat , případně se pokusit udeřit z nějakého brejku a realizovat tak překvapení kola…V podstatě chytré rozhodnutí, poněvadž hrát s otevřeným hledím proti současným slávistům( kteří překypují pohybovou aktivitou a spoustou fyzických sil…) by mohlo mít pro béčko Polanky fatální následky…Naši velmi rychle pochopili, jak jsou tedy karty rozdány a pustili se za nemalé podpory domácího kotle s nezbytným bubnem do dobývání této těžce obrněné tvrze…Už v 1.minutě vytvořili pořádný závar před bránou hostí, nicméně bez efektu…Následně pokračoval obrovský tlak na základě rychlé kombinační hry s cílem vstřelit co nejrychleji uklidňující branku,ale to se až tak nedařilo, vysocí stopeři i gólman soupeře byli zásadně proti…V 9.minutě zahrával volný přímý kop zprava Motyčka, neomylně našel hlavu kapitána Janírka na zadní tyči,ale míč směřoval vedle …O minutu později se po centru z pravé strany dostal do čisté gólovky Šleis, ale pouze vyzkoušel reflexy soupeřova brankáře…Za další minutu následovala další pohledná kombinace,na jejímž konci byl Paprota, ale i ten měl vychýlená mířidla-míč zamířil nad břevno…Ve 12.minutě ale číhající hosté vystihli mizernou rozehrávku slávistů a  hned z prvního brejku udeřili,Homola byl bez šance…0:1…Ve 16.minutě vypadala situace po skvělé hlavičce Šleise gólově-míč zjevně stoper hostů vykopl již za brankovou čárou,ale naši neprotestovali a asistent na pomezí také nereflektoval,čili stav se neměnil..Ve 22.minutě se vydal na výlet stoper Včelný,nicméně jeho pobídku zakončil Tišler velmi slabě..Ve 25.minutě skončila slibná kombinace po pravé straně pouze rohovým kopem, se kterým si vysocí zadáci Polanky bez problému poradili…Ve 29.minutě se hosté vydali na další ojedinělý výlet a pokusili se vymodlit si pokutový kop, avšak jejich herecká etida byla ohodnocena žlutou kartou…Za dvě minuty rozjel po své straně z beku akci Janírek, perfektně našel Truhlíka,ale ten napálil míč do gólmana…V další ložence se ocitl ve 37.minutě šikovný Paprota, nicméně neuvěřitelně ji zazdil a z následné dorážky napálil Šleis míč do tyče…Ve 40.minutě zahrával standartku Šleis,jeho nepovedený centr se průběžně za letu změnil v celkem nebezpečnou střelu,ale i ta skončila těsně nad konstrukcí branky…Ve 43.minutě chyboval v rozehrávce jinak velmi dobře hrající Bialek,rodící se brejk utnul nekompromisně perfektním způsobem Včelný…Další možnost k vyrovnání měl ve 44.minutě neskutečně aktivní Truhlík, stoprocentní šanci však zahodil…  Druhá půle pokračovala přesně tam, kde první skončila a hned první střelecký pozdrav vyslal na bránu Polanky Tišler…Za další dvě minuty vyzkoušel kvalitu lapačů Slončík…Zápas se zlomil v 50.minutě, to se hosté dostali k dalšímu smrtícímu brejku, který Homola bravurně zlikvidoval a prakticky z protiútoku se naši dopracovali k závaru, při kterém Truhlík upracovaně (ale konečně…) dotlačil míč do sítě hostů…1:1…Tlak slávistů pokračoval,ale střela Janírka po pobídce Motyčky letěla vysoko nad lapače…Po dvou minutách se trefil do sítě Truhlík, nicméně z boční strany….V 61.minutě snad poprvé chyboval Janírek,hosté však s pobídkou naložili prachmizerně…V 63.minutě naši opět pohledně zakombinovali a do koncovky se propracoval Tišler-míč pohříchu skončil nad bránou…V 73.minutě byla k vidění parádní souhra dvojice Janírek-Bialek, která poslala do koncovky Truhlíka, Roman však hlavičkou z 5 metrů míč do sítě neuvěřitelně nedostal….Ale vše si vynahradil v 80.minutě, kdy nejdříve nastřelil tyč a následná dorážka z jeho kopačky již skončila v bráně….2:1 ….Sympatický odpor polaneckých fotbalistů tak byl konečně zlomen,nicméně michálkovičtí nechtěli riskovat eventuální herní zkrat, proto tlak pokračoval dále..V 85.minutě se bleskově rozběhl s míčem z pravé strany Bialek a na hranici pokutového území si všiml skuliny v postavení stoperů i brankáře a neomylně tam poslal prudkou střelu,která nemohla minout…paráda a 3:1…Třešnička na dortu čekala až do poslední minuty,když skvěle zapracoval Tišler, velmi hezky našel Truhlíka a ten efektně patičkou dokončil svůj hattrick…4:1…Je skvělé zjištění,že se naši vyrovnali s obrovským obranným blokem hostů, kteří své taktice obětovali vše a pokud by v 50.minutě dali druhou branku,tak měli reálnou šanci na našem trávníku uspět…Ale jak se říká, na kdyby se fotbal nehraje….Následující příprava již bude podřízena utkání s vysoce favorizovaným Slavojem Rychvald na jeho půdě  a určitě jsme všichni již nyní zvědaví, co naši lodivodi vymyslí…

FC SLAVIA – Sokol Polanka „B“ 4:1 (0:1)