Po dlohatánské době jsme s Třebovicemi bodovali...

22. 8. 2016

V premiéře nové sezóny  městského přeboru vybojovali michálkovičtí bod a kdyby jej někdo domácím  před utkáním s Třebovicemi  nabídl , určitě by jej  vzhledem k negativní bilanci s tímto soupeřem brali všemi deseti…Nicméně remíza se nerodila nějakým jednoduchým způsobem a do posledního hvizdu nebylo o rozdělení bodů rozhodnuto ani náhodou… Hosté vstoupili do utkání impozantné a hned v 1.minutě se ujali vedení. To plány michálkovických trošku narušilo,ale z míry je to nevyvedlo,což předvedla nová akvizice v červenobílém dresu Lukáš Spisar (mj. synovec bývalého vynikajícího hráče SLAVIE Pavla Spisara, jež byl tahounem týmu v 70.letech…),který si naběhl na perfektní přihrávku z hloubi pole a chladnokrevně podél gólmana vyrovnal…1:1.Hosté si vytvořili mírnou územní převahu,ale domácí obrana pracovala spolehlivě,čili do poločasu se již toho mnoho nezměnilo…Druhá půle začala obrovským náporem jmenovkyně z Třebovic, která si nepřipouštěla nějaký radikální obrat v nastaveném trendu svých vítězných výsledků,ale dění se tentokrát ubíralo jiným směrem,ve 48.minutě se Truhlík vůbec nerozpakoval a klasickým „bodlíčkem“ zvýšil pro domácí na 2:1…A v tomto momentě se začalo hrát vabank,třebovští si vypracovali obrovský tlak,nicméně domácí obrana v čele s výborně hlavičkujícím Slončíkem a famózně zasahujícím Homolou v bráně předváděla neskutečné věci,hostům zlikvidovala 5 absolutních loženek k kategorie těch, které nejde nedat...A naopak, z brejků naši taktéž nebezpečně hostům zatápěli,ale Spisar, Mirocha a Šleis se svými stoprocentními tutovkami  naložili obdobně-nechali vyniknout hostujícího gólmana….O finálním výsledku se rozhodlo 15 minut před koncem,kdy si při standartní situaci naši trestuhodně nepokryli jednoho z tří vysokých hráčů soupeře a ten po perfektním náběhu úplně sám překonal tentokrát bezmocného Homolu….Misku vah na tu správnou stranu mohl ještě překlopit Sedlák, ale k zasažení míče hlavou mu několik milimetrů scházelo….Takže oslabené Michálkovice ( Janírek,Botoš,Hung,aj..) nakonec kýžený bod vydřely – když eventuálně mohly prohrát i vyhrát….V zápase se představily i dvě nové akvizice, o Lukáši Spisarovi  (přestup z FC Baník Ostrava...) již byla řeč, Vojtěch Paprota (který přišel z FC Heřmanice...) by měl zacelit mezeru po Davidu Kašpárkovi ve středu zálohy ( který se rozhodl  v kariéře pokračovat v dresu Slavoje Rychvald), ale ještě byla patrná určitá nesehranost s novými spoluhráči, nicméně jeho čas určitě přijde, své schopnosti předvedl na nedávném Memoriálu L.Zajíce…V utkání byla zaznamenána i novinka v systému střídání,nicméně z ohlasů lze soudit,že tento systém je opravdu vhodný pouze pro žáky nebo přípravku, u dospělých by mohl přinést pouze komplikace zdravotního charakteru – vychladlý hráč po svém znovunaskočení do ostrého zápasu by lehce mohl přijít ke svalovému zranění, což zjevně někdo z kompetentních nedomyslel….Ale cesty Páně jsou nevyzpytatelné a uvidíme,co tato „progresivní“ novinka ve finále přinese….

FC SLAVIA -  SK Slávie Třebovice   2:2 (1:1)