Perfektní zápas rozhodl jeden gól....

22. 10. 2018

Michálkovické první mužstvo přivítalo v sobotu na svém trávníku dalšího adepta na eventuální postup a zároveň loňského sestupujícího z 1.B třídy – Sokol Dolní Lhotu…A určitě si chtělo spravit chuť po celkem nešťastném duelu v Třebovicích… Nicméně opět se nevyhnulo neplánovaným absencím, hříšník Gregor již mohl po třízápasovém  „ dištancu“ nastoupit, ale pro změnu tentokrát chyběl snajpr Truhlík, který se zranil na tréninku v hale….To nebyla samozřejmě vůbec dobrá zpráva….Avšak na průběh utkání to tentokrát nemělo vůbec vliv, oba týmy se do sebe pustily velmi zhurta a začal zápas ostrý jako břitva…Už ve třetí minutě mohli změnit stav v svůj prospěch hosté po zákroku kapitána Janírka, který byl v souboji uvnitř pokutového území pozdě …Kopala se samozřejmě penalta, ale tu Homola brilantně zneškodnil a následnou dorážku do prázdné brány hosté neuvěřitelně zahodili…Slávisté vycítili svou šanci a začal tvrdý boj o každý míč a každý metr hřiště…Hosté byli určitě fotbalovější a místy měli více ze hry, domácí se naopak tlačili do možných překvapivých přečíslení …Oby celky si vytvořili několik šancí, nicméně do poločasu se s ukazatelem skóre nepohnulo…Ve druhé půli pokračovala fotbalová bitva se vším všudy, nasazení a vůle po vítězství nechybělo ani jednomu týmu, takže diváci si i přes absenci branek přicházeli na své ( a že diváků nebylo zrovna málo….)…Rozhodnutí přišlo v 74.minutě, kdy si střídající Zbořil skvělým pohybem řekl o přihrávku za obranu, tu brilantně zrealizoval Paprota a Zbořil tento brejk chladnokrevně proměnil…1:0…Nekompromisní boj pokračoval až do samotného závěru, ve kterém domácí měli pevnější nervy a svůj zasloužený úspěch si již vyrvat nenechali….

FC SLAVIA  - Sokol Dolní Lhota  1:0  ( 0:0)