Naši fotbalisté ukončili zimní přípravu vítězstvím....

14. 3. 2016

Naše první mužstvo ukončilo zimní přípravu a zároveň Zimní turnaj  Lokomotivy současně-a to utkáním právě proti pořádajícímu domácímu týmu. Vzhledem k výsledku z minulého týdne (   kontumační vítězství proti Sokolu Koblov, který se „zapomněl“ dostavit…) a za určitých okolností si naši fotbalisté mohli sáhnout i na konečné druhé místo ,suverénní Hlubinu již ohrozit nemohli….Zápas samotný naši zahájili ve svižném tempu,celkem se jim dařily kombinace i nahrávky, čímž začali inovovaný domácí celek přehrávat. V souvislosti s uvedenými aktivy si  samozřejmě vypracovávali i šance a časem se nabízela otázka ,kdy padne první branka…V první půli zúročil naši pohlednou aktivní hru Botoš, který otevřel účet utkání hezkým gólem. Naše celkem nápaditá a pohledná hra pokračovala i ve druhé půli, a tak byly k vidění další branky v domácí síti,  skórovali opět Botoš a navrátilec Patrik Blažek, který se ve druhém poločase musel líbit, více jak roční pauza na něm nenechala větších poskvrn, pořád je to ten po gólu hladový a agresivní útočník pro naše družstvo tolik potřebný….Ve druhé půli se představila i další akvizice slávistů – útočník Lukáš Říha, který do Michálkovic zamířil až z Humpolce, nicméně ten se bude muset s týmem ještě sehrát, z jeho strany bylo z tohoto důvodu k vidění několik nesouladů pramenících z neznalosti nových spoluhráčů, ale čas k aklimatizaci s mužstvem určitě vše vyřeší….Domácí se tak víceméně k ničemu podstatnému nepropracovali, využili ke snížení jedno z několika málo pochybení michálkovických fotbalistů, ale na celkový obrat to bylo opravdu málo. Našim naopak generálka na „slávistické“ derby v Třebovicích vyšla, ale vše podstatné se ukáže až příští týden….

Lokomotiva Ostrava – FC SLAVIA 1:3 (0:1)

Sestava: Sliwka – Zádrapa,Janírek, Mirocha -  Šleis,Homola,Botoš,Kašpárek,Truhlík- Bohačík ( Blažek,Říha, Hung)

Branky: Botoš 2, Blažek

Rozhodčí: Langer

P.S.: Jelikož v posledním utkání Jiskra Hrušov porazila Hlubinu 4:2, o bod tak předskočila naše fotbalisty, kteří v konečném účtování obsadili třetí místo….