Náš solidní výkon na body tentokrát nestačil...

15. 10. 2018

Fotbalisté prvního týmu chtěli v Třebovicích navázat na předcházející domácí dramatické vítězné utkání , kdy v duelu s nevyzpytatelnou Jiskrou Hrušov otočili nedobře se vyvíjející průběh dění na hřišti a hlavně díky střelecky disponovanému Truhlíkovi nedopustili další překvapení ….Ale v souboji dvou Slávií to už bylo o něčem jiném…Naší kvalitě znovu neprospěly plánované i neplánované absence, takže trenéři opět měli starosti ,jak optimálně poskládat sestavu…Třebovice navíc oproti loňskému ročníku vydatně posílily, takže naše borce nečekal bůhvíjak pohodový soupeř…Tato prognóza se projevila již v prvních minutách, kdy nás domácí prověřili „ostrými„ a je třeba říci, že jsme měli obrovské štěstí- první pokus skončil na břevně, druhý zlikvidoval pohotový Homola a třetí borci v červenobílém neuvěřitelně zazdili…Čili úvodní „větrání“ jsme přežili a následně se hra vyrovnala…To sice neznamená, že bychom se nějak extra silně tlačili do šancí, nicméně také domácí jsme si již nepouštěli bohorovně k tělu, takže ke koukání byl svižný fotbal, ale pouze mezi čtverci…Naši hostitelé byli určitě aktivnější, to nelze popřít, michálkovičtí dopláceli na určité nedorazy v závěrech kombinací, kdy maličkosti rozhodovaly o tom, že jsme se do finálního zakončení nedostávali…Navíc do zálohy na pozici klasické „desítky“ se postavil veterán Zádrapa a ne všechny myšlenky v jeho provedení byly žádané…Určitě se nedá říci, že by se nesnažil nebo nadměrně kazil, to ani náhodou, nicméně bylo neodiskutovatelně poznat, že na tomto postu působí opravdu jako ne právě častý abonent- některé přihrávky byly pouze na jistotu krátké vzdálenosti nejbližšího hráče, chyběl moment překvapení v podobě delší přesně adresované průnikové přihrávky do pohybu ve volném prostoru (což bylo vlastně někdy velmi složité, protože náš hrotový útočník Zbořil neustále čekal na přihrávku zády k brance domácích a to se pak velmi špatně něco do rychlého průniku vymýšlí, nabízející se hráč musí být v náběhu, bohužel…)…Ale právě Zádrapa se ve 30.minutě prezentoval v naší první příležitosti, kdy se po centru z pravé strany pokoušel „nůžkami“ o zakončení, ale jeho ekvilibristické „antré“ nevyšlo, škoda….Za několik minut se ocitl v slibné střelecké pozici opět, ale ani tentokrát nebyl úspěšný, střela mu na hrbolatém trávníku vůbec nesedla…Jelikož domácí byli nastaveni v podobné relaci, první půle skončila bez branek…Druhá půle začala poněkud svižněji a naši se dostali do několika náznaků ohrožení domácí svatyně…Nicméně jako první udeřili třebovičtí, michálkovická defenziva si v 55.minutě včas neporadila se závarem ve své šestnáctce, Homola neměl žádnou šanci…1:0 …Ale inkasovaný gól naše nakopl a ti začali v ofenzivní činnosti mírně „tlačit na pilu“, několik pokusů zůstalo nevyužito, avšak v 74.minutě se po centru z pravé strany nad všechny kolem vyšrouboval parádním výskokem Truhlík a hlavou nekompromisně zavěsil-pěkný gól, který ocenili i domácí příznivci…1:1…Ale o čtyři minuty později se k nám štěstěna obrátila zády, to Homola perfektně zasáhl proti střele domácích, nicméně v tom momentě jej zradila stabilita a s balónem v náručí spadl za brankovou čáru, obrovská smůla….2:1…Nicméně hostující slávisté vrhli všechny síly do útoku, oživení přinesl především střídající Sedlák, který neúnavně operoval na levé straně…Tři minuty před koncem se probil přes obránce a od brankové čáry přesně pod sebe nabil nabíhajícímu Botošovi, ale ten neunesl tíhu okamžiku ,další obrovská smůla….Pohár hořkosti jsme si vypili v poslední minutě, kdy jsme se propracovali ke standartní situaci cca 35 metrů od domácí svatyně, všichni hráči se nastěhovali na čtverec v očekávání centru, který měl rozhodnout…Ale ani exekutor Janírek toto drama nezvládl, místo centru doslova nahrál prvnímu hráči soupeře a následný perfektně provedený brejk definitivně rozhodl, kde že pak body zůstanou….3:1…Vůbec se nedá říci, že by naši v okleštěné a improvizované sestavě utkání odchodili nebo podobně odflákli…Ale náš celkem solidní výkon v návaznosti na obrovskou smůlu tentokrát na bodový zisk nestačil, výhra domácích se jeví jako zasloužená…

FC SLAVIA  - Jiskra Hrušov  4:2 (2:2)

Slávie Třebovice – FC SLAVIA  3:1 ( 0:0 )