Když nás neporazil soupeř....

29. 10. 2018

Naše první mužstvo se v chladném a sychravém nedělním odpoledni představilo na podmáčeném hošťálkovickém trávníku opět ve velmi improvizované sestavě- chybělo až pět hráčů, jako stěžejní se jevila nepřítomnost stoperské dvojice Včelný-Slončík….A pokud si někdo myslel, že zápas s nepříjemnými domácími, kteří jsou momentálně poslední v tabulce, bude nějaká procházka růžovým sadem, tak se hluboce mýlil…Hned 1.minuta dala těmto prognózám za pravdu, slávisté se uvedli příšernou chybou v rozehrávce a naši hostitelé mohli okamžitě trestat, avšak naštěstí se tak nestalo…Následně se naši uklidnili a hra se viditelně vyrovnala…V 8.minutě jsme zahrávali aut poblíž pokutového území soupeře a v podstatě z ničeho se dostal míč k absolutně volnému Zbořilovi, který hlavou nezadržitelně skóroval  ( v zápise je chybně uveden Gregor….) – 0:1..Ale už za tři minuty bylo vše jinak, naši po hrubé chybě v rozehrávce ( jak také jinak…) přišli o míč, domácí okamžitě bleskově nasadili k přečíslení a Homola neměl bohužel nic do diskuse…1:1..V 18.minutě se opřel do míče agilní Truhlík, nicméně jeho pokus vyšuměl do ztracena…O něco výživnější byla akce o dvě minuty později, kdy po levé straně nasprintoval Šleis ( do té doby absolutně neviditelný…), odcentroval perfektně před bránu, kde zadáci s potížemi míč odvrátili, ale pouze k volnému Paprotovi, který pohotově z voleje poslal svoji vizitku „angličanem“ o tyč do sítě…1:2…Ono již zmíněné „probuzení“ Šleise bylo velmi efektivní, právě po levé straně se začali naši tlačit do útoků a vytvářeli tolik potřebný tlak…Následovaly pokusy Zádrapy, po další akci zleva málo stačilo, aby Truhlík prodloužil na volné spoluhráče za sebou, efektní nůžky „vystřihnul“  stále aktivní Zbořil – bohužel mimo směr k bráně, škoda…Ve 27.minutě všem zatrnulo, když Šleis po zákroku protihráče nebezpečně ve skluzu vlítnul pod zábradlí – naštěstí mezi sloupky…Ve 30.minutě zahrozili i domácí, kteří po rychlém brejku nastřelili tyč…Slávisté kontrovali o pět minut později, kdy opět po kombinaci z levé strany po ose Šleis-Truhlík druhý jmenovaný již nestihl dát pod sebe na nabíhající druhou vlnu…Další brejk následoval ve 43.minutě, kdy Truhlík s přehledem zahrál „mrtvý ofsajd“, k míči se tak dostal nenápadně nabíhající Zbořil, ale k zakončení chyběly milimetry…Druhá půle začala z naší strany velmi aktivně, hned v úvodu jsme se po faulu dostali ke standartní situaci cca 20 m od brány, která byla jak „vyšitá“ pro leváka s kopací technikou (kterého máme…), nahrávaly i další indicie-jen 2 hráči ve zdi a celkem menší brankář domácích…Nicméně červenobílí se rozhodli pro „signál“ neurčitého původu a pochybné kvality- a také to tak dopadlo…Z chvilku se to tutovky řítil Truhlík, ale opět bez kýženého efektu…Do třetice se ke střele probil z levé strany Šleis, ale jeho pokus brankář vytěsnil…V té době se i vinou terénu hrálo velmi tvrdě a atmosféra začala houstnout, vše vygradovalo napadením Botoše domácím hráčem bez míče ( nutno přiznat, že Botoš chvíli před tím fauloval…), rozhodčí vše „přešel“ bez jakékoliv reakce…Tyto naše neproměněné šance domácí nakoply, začali být nepříjemní, agresivní v napadání a dostávali se do (pro michálkovické..) nežádoucího tlaku…Ale to by nebyli slávisté, aby jim trošku nepomohli , samozřejmě opět příšernou rozehrávkou a tato pobídka se již nedala odmítnout- Homola sice první pokus brilantně vyrazil, ale proti dorážce již byl bezmocný…2:2…Avšak toto varování nestačilo, za okamžik se situace opakovala a vše hasil na poslední chvíli Mirocha…Následoval další brejk domácích, ale tentokrát provedený absolutně špatně…O minutu později se naši částečně revanžovali, kdy se vydali k rychlému protiútoku a Hošťálkovice si po závaru daly málem vlastní gól….Málem…Ale 5 minut před koncem předvedli michálkovičtí dokonalý fotbalový zločin…Házeli na své polovině aut, kolem nikde nikdo, ale míč směřoval zbytečně dozadu na Homolu, který jej unáhleně přenesl na nepřipraveného hráče vlevo, domácí tuto hrůzu důrazem vystihli a neštěstí bylo hotovo…3:2…,remízu jsme mohli zachránit ještě minutu před koncem ze standartní situace střídajícím Janíkem, ale i jeho pokus pouze zkopíroval toto nešťastné představení….Takže když nás neporazil soupeř, ta jsme se pro jistotu porazili sami – neproměněné šance  a hned třikrát „nabídka na smeč“ zajistily vše potřebné …

Sokol Hošťálkovice  -  FC SLAVIA  3:2 (1:2)