Kdepak ty loňské sněhy jsou...

4. 9. 2017

Tuto sobotu zavítal na náš trávník velmi atraktivní soupeř- jeden ze žhavých kandidátů postupu v loňské sezóně- SK Slávie Třebovice…Nicméně také soupeř, kterému se první utkání podzimu vůbec nevyvedlo a na domácím hřišti utrpěl potupný debakl 0:6 se Slovanem Ostrava, čili se dalo čekat, že si chuť bude chtít spravit ve „slávistickém“derby…Naši se naopak chtěli revanšovat za nešťastnou porážku, kdy v posledním duelu loňského ročníku Třebovicím podlehli na jejich půdě 4:3 a podle toho k mači také přistoupili….Časomíra se totiž jen sotva hnula, když duo Truhlík-Kašpárek podniklo první výpad a druhý jmenovaný celkem neměl problém se zakončení pohledné akce…1:0 …Naši ale ještě zjevně v euforii nepokryli následné rozehrání soupeře, jehož hráč si bez provšimnutí doslova v klidu proběhl přes polovinu hřiště až před Noworytu a v pohodě vyrovnal….1:1..Ale o pár minut později bylo zase vše jinak, to posadil Kašpárek míč na hlavu Truhlíkovi a celá záležitost skončila nádherným gólem…2:1…Čili úvod střetnutí jako hrom a diváci se mohli jen těšit na události příští….Michálkovičtí  tentokrát bez diskuse zlepšili hru středové řady, která pracovala jako dobře namazaný stroj a tím pádem byla zdrojem spousty nadějných akcí, které byly k vidění….Jednu takovou zakončil brilantně kapitán Spisar, který si ještě před tím doslova ekvilibristicky pohrál se soupeřovými stopery i brankářem –paráda a 3:1…Ale zase domácí usnuli na vavřínech a doslova z protiútoku opět hosté po parádní kombinaci snížili…3:2….Ke koukání byly následně další příležitosti našich, které volaly po brance, nicméně skóre se již do poločasu neměnilo…Druhá půle začala doslova fotbalovou lahůdkou, kdy Spisar fantastickou přihrávkou našel výtečně nabíhajícího Tišlera a střídající benjamínek si počínal jako ostřílený vlk, jeho zakončení nemělo chybu…4:2…Za několik okamžiků si na rohový kop z pravé strany naskočil i tak dost vysoký Nekoranec a hlavou nekompromisně zakončil…5:2….Vše nasvědčovalo skutečnosti, že tentokrát již žádná komplikace nevyvstane, avšak opak byl pravdou, naši opět chybovali a soupeř opět trestal…5:3…Ale to byla z jeho strany opravdu labutí píseň a na další zvrat již neměl síly. Naopak Michálkovice začaly na trávníku koncertovat, když si z pozice levého beka naběhl do gólovky Mirocha a pohledným způsobem zvýšil na 6:3…Tečku za brankostrojem udělal druhým gólem Tišler, kterého perfektním způsobem před pokutovým územím našel Kašpárek …7:3….Naši v tomto zápase realizovali v branky celkem 7 příležitostí, ale nejméně dalších 6 neproměnili, což je velká škoda, radost z dobrého výkonu mohla být daleko větší, takhle si Třebovice odvezly relativně přijatelný příděl….

FC SLAVIA – SK Slávie Třebovice  7:3 (3:2)