Jak michálkovická Slavia vyučovala....

29. 5. 2017

První mužstvo  v sobotním zápase chtělo zapomenout na „podivné“ představení v Klimkovicích a proti Hlubině nastoupilo se záměrem opět naplno bodovat…Ale ono chtít a reálně udělat, to jsou někdy dvě veličiny, které se nemusí vždy potkat v jedné rovině…Zápas začal celkem svižně, nicméně veškeré dění se odehrávalo uprostřed hrací plochy, ani jeden tým se extra do útočení nehrnul…Nicméně v 16.minutě stačil jeden nešťastně sražený pokus o střelu hostů a Homola neměl nárok…0:1…Tato branka nijak ani jeden tým nevyburcovala k nějaké přehnané aktivitě a hra se opět „ustálila“ uprostřed hrací plochy…Ve 26.minutě však naše defenziva úplně hloupě při rozehrávce přišla o míč, soupeř se nenechal pobízet a nabídnutou lahůdku proměnil ve druhý gól…0:2…Navíc brzy si vypracoval další jasnou příležitost, avšak trestuhodně ji promarnil a tato skutečnost se brzy ukázala jako rozhodující, fotbalový pánbůh tento přístup jen tak nenechal být…Do druhé půle totiž jakoby nastoupil úplně jiný domácí tým a na hřišti se začaly dít věci….Už v 50.minutě se nejvýše na centr vyšrouboval Truhlík a hlavou neomylně snížil…1:2…O tři minuty později vyučoval fotbalovou produktivitu kapitán Spisar a hosté si z přednášky odnesli nedostatečnou -2:2….A to už na hrací ploše existoval pouze jeden tým, slávisté přeřadili z dvojky na trojku a udělovali soupeři lekci z pohybu,přehledu i kombinací…V 82. minutě byla k vidění ukázková učebnicová akce a na konci přízemního stříleného centru z pravé strany byl neomylně opět michálkovický kapitán…3:2…Třešnička na dortu byla ke koukání o čtyři minuty později, to domácí snajpr Kašpárek obešel tři hráče a ve stylu Arjena Robena míč zakroutil k tyči-jedna velká paráda a totální obrat v utkání…4:2

Takže kdo přišel, ani náhodou nemohl litovat, druhý poločas v provedení domácího týmu byl opravdu excelentní, přehlídka moderního a hlavně produktivního fotbalu v přímém přenosu…A je jen škoda, že diváků tentokrát zrovna extra mnoho nebylo, nicméně jejich chyba, k vidění byly super věci….

FC SLAVIA – Unie Hlubina „B“ 4:2 (0:2)