Fotbal v Polance plakal....

24. 9. 2018

Michálkovické první mužstvo chtělo utkání v Polance pojmout jako přípravu na veledůležité derby s Rychvaldem , zároveň potvrdit velmi dobrou formu z minulých zápasů a samozřejmě neztratit kontakt se špičkou, nicméně se z tohoto předsevzetí nepodařilo téměř vůbec nic…Od počátku duelu bylo jasné, že naše záloha, která v minulých týdnech připomínala dvojitě přeplňovaný dvoulitr BMW,tentokrát působila dojmem porouchaného motorku na stěrače v trabantu…Její činnost byla provázena spoustou nekvalit, zmatků,statického “nepohybu“, jednoduše řečeno dobře nebylo vůbec nic…Tenhle „nevýkon“ měl za následek skutečnost, že na útočníky se tak nedostávaly potřebné přihrávky a jejich působení  bylo devalvováno do stejné mizerie, které velmi rychle podlehli.Avšak ještě horší byly ztráty míče při špatných rozehrávkách, které dostávaly pod tlak naši obranu (navíc bez organizátora Včelného),ta pak v čele s pozorným Homolou (naštěstí…) měla spoustu neplánované práce navíc…Ale v 6.minutě již udeřilo přesně, to domácí zahrávali standartní situaci z pravé strany, po které vznikl v pětce závar a na jeho konci byl domácí hráč, který ze dvou metrů pohotově nezaváhal…1:0…Po několika minutách oboustranně nezáživné hry se situace opakovala v opačném gardu…Pro změnu naši zahrávali standartku z pravé strany a po přesném centru Šleise došlo ke stejnému závaru, na jehož konci byl pohotový Gregor…1:1 .Ale pokud někdo očekával změnu k lepšímu, tak musel být setsakramentsky zklamán, holomajzna pokračovala i nadále…Našim  se nedařilo ale lautr nic, domácím občas vyšel nějaký brejk a jen díky příšernému zakončení či vynikajícímu Homolovi se stav neměnil…Je až s podivem, že naši trenéři nenašli odvahu do sestavy zasáhnou, záložník Janík byl připraven na lavičce a určitým přeskupením by možná došlo k nějakému potřebnému impulsu,takhle bylo jedno, kdo „hraje“, stejně by to zvládli i plyšoví medvědi,horší to být nemohlo…Závěr prvního poločasu přinesl pouze jedno „zpestření programu“, když byl za nevhodné invektivy vykázán z lavičky domácí  impulsivní kouč Sysala…Druhá půle pokračovala v tragikomickém výkonu obou aktérů,ale šťastnější byli opět domácí, kteří využili neodmávaného ofsajdu a po několika kudrlinkách v zakončení přece jen vstřelili s přispěním tyče gól…2:1…Další průběh netřeba komentovat, Michálkovice se trápily a Polanka jim zdatně sekundovala – hlavně v zakončení brejků po našich obrovských chybách, které brilantně likvidoval vynikající Homola, který tak jako jediný snesl přísnější měřítko…V 61.minutě nastal další „zlatý hřeb programu“, kdy Gregor naprosto hloupým a zbytečným způsobem zajel do domácího gólmana,který byl v jasném v držení míče,čímž si vysloužil žlutou kartu…Nicméně v nenadálém momentálním pochybení smyslů započal s rozhodčím absolutně debilní  a zbytečnou diskusi podloženou“gynekologickými  terminusy technikusy“ a samozřejmě vyfasoval kartu barvy červené…Takže se poroučel z hřiště a utkání se Slavojem ( + x dalších navíc…)si může tak namalovat-velmi dobrá práce,doslova paráda……To už i diváci (domácí i hostující) zjistili, že nic neuvidí, tak se svorně začali bavit po svém, některé glosy na téma hry a rozhodování byly naprosto perfektní a hlavně trefné…V 85.minutě byl ale k vidění jediný fotbalový okamžik zápasu, to se ve vzdálenosti cca 40 metrů opřel do míče Tomáš Janírek a jeho bomba přímým nártem ve formě padajícího listu skončila v pravém „vinklu“ překvapeného domácího gólmana…2:2 .Tento stav setrval až do samotného závěru a penaltový rozstřel prakticky podtrhnul finální účet…Homola opět bravurně první střelu domácích kryl, ale naši dva záložníci při závěrečných penaltách jen zaprotokolovali svůj nevýkon…Závěrem nelze se nevyjádřit k práci trojice rozhodčích…Ti naprosto přesně zapadli do kolorytu tohoto nepovedeného zápasu, když napáchali tolik chyb, že by to stačilo na tři zápasy..Ne že by se snad snažili utkání ovlivnit, to ani náhodou,ale jak jsem již uvedl, svým rozhodováním doslova bavili diváky, kteří se již vlastně ani nemohli zlobit, tak komicky spousta verdiktů působila..Jen lze doufat, že tato „svatá trojice“ se již spolu v nějakém dalším zápase neobjeví, i okresní přebor by měl mít svou kvalitu..

Sokol Polanka „B“ – FC SLAVIA 3:2 (1:1,2:2, penalty 5:4)