Festival neproměněných šancí skončil tentokrát dobře...

2. 9. 2018

Naši fotbalisté přivítali k druhému domácímu utkání celek, jehož ambice sahají jako každoročně hodně vysoko-TJ Vítkovice Svinov. Hosté dorazili s vizitkou týmu, který ještě neztratil bod a navíc neinkasoval ještě ani jednu branku-to hovořilo za vše…Naopak slávisté se chtěli divákům revanžovat za nepovedené úvodní představení s Hlubinou…A svůj cíl začali naplňovat od samého počátku zápasu,vynutili si územní převahu a soupeře v podstatě k ničemu nepouštěli…Motor zálohy  –Paprota,Tišler a Šleis-přenášel energii v podobě dobrých míčů na dva lehkonohé a rychlostně dobře vybavené „monoposty“ –Truhlíka s Mirochou – a ti velmi aktivně větrali obranu favorizovaných hostů,nicméně vždy byl na správném místě ve správný čas svinovský gólman…Ale ve 23.minutě již udeřilo přesně, to si Truhlík zpracoval perfektně míč a prudkou přízemní střelou cca ze 20 metrů k tyči otevřel skóre…1:0…Za 5 minut mohlo být ještě veseleji, když asistent rozhodčího „přehlédl“ asi třímetrový ofsajd domácích,avšak ti s nabídkou naložili prachbídně…Samozřejmě trest přišel neprodleně,ve 32.minutě si hosté  vypracovali ojedinělou příležitost a v souboji jeden na jednoho byl náš Homola pozdě- po faulu se kopala penalta, ze které hostující Ondračka nezaváhal…1:1..Ale žádný velký obrat se nekonal,SLAVIA si neustále udržovala herní převahu a eventuální pokusy svinovských o zvrat eliminovala v podstatě v zárodku.Navíc ve 41.minutě našel Šleis perfektní přízemní přihrávkou z levé strany agilního Truhlíka a ten se ve skluzu nemýlil…2:1,tímto stavem skončil i 1.poločas…Ve druhé půli bylo poznat, že klasický „šatňák“trochu nahlodal sebevědomí  Svinova, naši měli najednou více prostoru a tím pádem se začaly množit i šance…Avšak jejich využití,to byla docela“balada wagonowa“ a celé dění začalo připomínat druhý poločas ve Vratimově, kde jsme také zazdili kde co…Naštěstí v 61.minutě se prezentoval fotbalovou chytrostí a přehledem Paprota,který zaregistroval ne právě šťastné postavení hostujícího brankáře a nádherným lobem zvýšil….3:1..Tímto momentem byl zahájen doslova festival domácích šancí,ale co byli michalkovičáci schopni nedat,to už snad ani nejde, k vidění bylo několikrát netrefení prázdné branky ze 3-5 metrů ( Truhlík,Zbořil,Tumakov,atd..).Ale v 72.minutě si vzal hostující branku Truhlík do zaměřovače velmi zodpovědně a uklidnil tým gólem na 4:1,čímž dokonal klasický hattrick…Hosté nakonec přece jen odvrátili debakl, když v 81.minutě z ojedinělé šance upravil na konečných a přijatelných 4:2 Dubnický ( v loňské sezóně zkoušel  tento hráč štěstí na testech právě v našem týmu…)…Takže revanž za Hlubinu se nakonec povedl,nutno však podotknout-při vší úctě k soupeři, že svinovští měli opravdu velké štěstí,protože kdyby slávisté se všemi šancemi naložili patřičně, odvezli by si celkem pořádný ranec…

FC SLAVIA  -  TJ Vítkovice Svinov  4:2 (2:1)