Dobrý výkon, pěkný fotbal,odměna žádná...

6. 9. 2016

Naše první mužstvo přivítalo ve druhém domácím utkání soupeře věru atraktivního -v historicky prvním mistrovském utkání se na našem trávníku v derby představil Slavoj Rychvald….A že se jednalo o opravdový tahák, o tom nebylo pochyb ,počet diváků to jen potvrdil (cca 150…)….A že zápas bude mít grády, to nasměroval  úvod, naši se zjevně nestačili ani rozkoukat a už inkasovali…0:1… Nicméně ani náhodou se nenechali deprimovat a nový „přeplňovaný motor“ středu pole (Spisar + Paprota) začal v kooperaci s ostatními nastavovat šílené tempo, soupeřům najednou začalo být horko , místy nevěděli, kam skočit dříve….A michálkovická mašina z tlaku vyprodukovala i góly, během dvou minut stav utkání otočila po luxusních akcích na 2:1, trefili se Spisar a Botoš…Nicméně gólů mohlo a hlavně mělo být více, šance na to proběhly a jak ukázaly další  minuty,neproměňování tutovek se nevyplácí, takový luxus městský přebor neodpouští…Slavoj totiž  z naprosto nenápadné akce ještě do poločasu vyrovnal…2:2…Do druhé půle ale domácí učinili krok, který nepřinesl žádný progres, spíše naopak…Využili totiž nových možností ve střídání, ale jak se ukázalo, toto rozhodnutí nebylo zrovna šťastné, střídající hráči své parťáky ani náhodou nenahradili , červenobílá mašina se zadrhla a trest na sebe nenechal dlouho čekat, trvalo to pouze 18 minut a rázem byl stav 2:4….Základní sestava se sice do hry vrátila, ale restart se již nepodařil, lehkost a kreativita z prvního poločasu byla pryč, nahradila ji určitá ztuhlost -  a rychvaldští se již z koně sesadit nenechali. A navíc se opět neproměnily šance, které mohly ještě s osudem utkání zamíchat….Toto utkání v přímém přenosu potvrdilo, že nový systém střídání se opravdu v soutěžích dospělých nehodí, je dobrý tak akorát pro žáčky…A chytré týmy jej využívat (podobně jako Slavoj…) budou opravdu sporadicky nebo raději vůbec….Škoda, poněvadž jinak se hrál velmi pohledný fotbal, který bez diskuse převyšoval okresní standarty a určitě i přes porážku je příslibem do dalších kol…

FC SLAVIA – Slavoj Rychvald  2:4 (2:2)