Devátý ročník Memoriálu L.Zajíce vyhrála domácí SLAVIA

22. 8. 2017

V sobotním finále se střetli papíroví favorité, kteří již v pátek potvrdili své kvality....Ale tentokrát domácím nevycházelo vše podle představ tak jako v předcházejících dvou přípravných zápasech, neúčast stopera Včelného se ukázala jako zásadní pro zadní řady a slávisté se dlouho nemohli dostat ani do herního tempa a hlavně pohody...Naopak Slavoj se neustále tlačil do útoku i zakončení a michálkovičtí mohli být rádi, že stav v prvních patnácti minutách nebyl o tři branky- gólman Noworita opět čaroval ( a borce v modrých dresech nakonec spousta neproměněných příležitostí mrzela...) a jedna akce dokonce zaváněla penaltou...Nicméně po dalším zmatku v naší obranné fázi již ani on nic nezmohl proti rychlé přízemní střele z hranice pokutového území a Rychvald se ujal vedení...0:1... Ve druhé půli se ale domácí nastartovali do lepšího herního projevu s příchodem benjamínka Tišlera, jehož přítomnost velmi oživila projev středové řady a michálkovičtí rázem přeřadili do jiného "drajvu"...Nicméně první dvě šance ( Truhlík, Šlejs) ještě nevyužili, avšak další pohledná kombinace, na jejímž konci byl opět kapitán Spisar, již skončila gólem 1:1....Finále pomalu směřovalo k penaltovému rozstřelu, nicméně jeho osud vzal chladnokrevně do svých rukou Marek Šleis, který 2 minuty před koncem brilantně proměnil svou druhou příležitost a překlonil misky vah na červenobílou stranu....2:1...Celkově utkání naplnilo představy mnoha diváků, král se pohledný kombinační fotbal a generálka určitě navnadila spousty příznivců obou týmů, kteří si sledování duelu mohou zopakovat tuto  sobotu v rámci prvního podzimního kola MěP mužů-ale tentokrát na hřišti Slavoje Rychvald...

FC SLAVIA - SLAVOJ Rychvald  2:1 (0:1)

Sestava: Noworita - Nekoranec,Janírek,Slončík,Mirocha - Šleis,Spisar,Botoš,Paprota - Kašpárek,Truhlík ( Tišler,Sedlák,Put)

Branky: Spisar,Šleis

Rozhodčí: Herman - Langer,Sajdok

V utkání o třetí místo Lokomotiva neudržela tříbrankový náskok proti velmi dobře hrající Hrabůvce ( která ale zahazovala šance jako na běžícím páse...), ale o svém třetím místě rozhodla až střelbou pokutových kopů....

Lokomotiva   - Sokol Hrabůvka  3:3 , 5:3 na PK