Další sedmigólový domácí příděl....

18. 9. 2017

V sobotním „uplakaném“a chladném odpoledni jsme přivítali na svém trávníku celek, který na podzim ještě nepoznal radost z vítězství, resp. ještě ani nebodoval – „béčko“ Vratimova…Čili se dalo předpokládat, že tento tým bude chtít zlomit prokletí a na michálkovické půdě si na nějaký ten bodík sáhnout…Tuto teorii navíc podporoval fakt, že naši se museli obejít bez 4 distancovaných hráčů základní sestavy, čili tato se hemžila několika změnami ( Botoš na předstoperu, veterán Bohačík na hrotu, Homola přislíbil účast jako hráč, ale nedorazil, „na prudko“ se registroval bývalý dorostenec Wozniak,aj…) a nějaké obavy z herního projevu přece jen panovaly….Začátek zápasu dával všem spekulacím za pravdu, naši nepůsobili tak jistým dojmem a souhru provázely určité nepřesnosti…Navíc hosté ani náhodou nechtěli hrát roli nějakého „autsajdra“, celkem slušně kombinovali a několikrát prověřili Noworytovu pozornost v brance. A v 15.minutě již pálili ostrýma, potrestali slávistickou nedůslednost a jako první změnili stav na naší nové světelné tabuli…0:1. Tento okamžik ale přinesl úplně opačnou reakci, celý tým v bílém se jakoby vzbudil a začal opět hrát svou pohlednou hru. Vyrovnání se konalo ve 25.minutě, kdy Botoš dostal míč proti noze a z 20 metrů propálil nevídanou bombou vše, co mu stálo v cestě….O dvě minuty bylo ještě veseleji, to se skvělou kombinací dostal do brejku Bohačík a zkušeně špičkou kopačky poslal míč kolem nešťastného brankáře…2:1…Ve 38.minutě se poprvé trefil kapitán Spisar a vše začalo vypadat růžově..3:1. Nicméně naši si pod vlivem stavu vybrali částečně náhradní volno a hosté několikrát velmi důrazně zahrozili, avšak gól se jim vstřelit nepodařilo a stav do poločasu již nezměnili….Druhá půle začala z naší strany podobně vlažně jako závěr té první a opět jsme měli několikrát štěstí.. Ale nějaké dohady na téma směřování zápasu utnul v 55.minutě Truhlík, který si perfektně posunul přímo do brejku patičkou nádhernou přihrávku na 30 metrů a chladnokrevně překonal hostujícího gólmana…4:1…O několik minut později zvýšil na 5:1 druhým gólem Spisar a hosté byli  nuceni zamyslet se na téma  debaklu….Nicméně mohli okamžitě snížit, Noworyta při zákroku ve čtverci nechtěně uklouzl, ztratil drahocenné vteřinky a musel faulovat…I když se vztekal, tak faul to byl evidentní a hosté kopali penaltu…Ale náš gólman se „vycajchnoval“ a pokutový kop bezpečně kryl, paráda….Vzápětí se po další pěkné akci trefil střídající Janík a zvýšil na 6:1….Nicméně „majsterštyk“ odpoledne předvedl stoper Včelný, který si na své šestnáctce vzal míč a namířil si to k hostující brance, soupeř se mu začal rozestupovat, když pokrýval nabíhající slávisty a vytvořil mu bezděky takovou dálnici, že Tomáš nelenil a rozběhl se do jisté šance, v závěru nasadil kličku i brankáři a zakončil s přehledem do prázdné (mňamňam…)…7:1….Čtyři minuty před koncem hosté ukončili to, co vlastně zahájili a druhou brankou aspoň trochu zmírnili svou těžkou demolici…7:2….Čili je jasné, že incident z minulé soboty naše nijak extra nerozhodil a chuť si spravili dalším sedmigólovým přídělem do sítě soupeře….Tentokrát nelze opomenout hráče zápasu, byl jím bez diskuse Vojta Paprota, který byl v podstatě u všeho, i když sám neskóroval, herně se mu velmi dařilo, čili má velkou zásluhu na našem vysokém vítězství….Navíc lze konstatovat, že michálkovický fotbal se líbí, což je v reálu pozvánka na tuto sobotu, kdy přivítáme „béčko“ Hlubiny….

FC SLAVIA  -  FC Vratimov „B“  7:2 (3:1)