"Hrajte s nima fotbal, to není žádný Rychvald..."-říkal trenér hostů z Koblova....

12. 11. 2018

„Hrajte s nima fotbal, to není žádný Rychvald…“ – takhle povzbuzoval v sobotu trenér Koblova svůj tým (který mimo jiné s Rychvaldem prohrál 0:7…),ale zjevně udělal chybu…Náš celek, obzvláště když má svůj den, náladu a chuť, dokáže zajímavé věci…Ale pěkně popořádku…V sobotu naše první mužstvo přivítalo v posledním utkání podzimu tým, který to na Michálkovice tradičně umí ( v minulém ročníku jsme doma vyhráli těsně 1:0, venku jsme schytali nakládačku 1:4…) navíc to byl tentokrát souboj dvou sousedů v tabulce-takže v podstatě o šest bodů, jak se říká…Našim  ale zůstala na kopačkách pohoda z Markvartovic, hosté se netajili záměrem u nás bodovat, čili zápas začal velmi svižně…Slávisté rozbalili paletu pěkných kombinací ( paradoxně jsme si ale v té době málem dali vlastní branku- Homola nešťastnou“malou domů“ vytěsnil malinko před brankovou čarou…)a jen aktivní pohyb gólmana soupeře, který operoval na obrovském prostoru, mohl za to, že šikovné kolmice středem hřiště neměly až tak naději na úspěch…Čili se to zkusilo po křídlech a to již bylo "jiné kafe"…Takže ve 12.minutě následoval bleskový výpad po pravé straně, šikovná nezištná přihrávka Truhlíka a Gregor zavíral do kuchyně…1:0…Ale pokračování se nekonalo, brankář koblovských ještě rozšířil svůj operační rádius, čili veškeré další kombinace končily u něj nebo razantní intervenci..Jediný, kdo si na něj přišel, byl po perfektní souhře Paprota, který jej v brejku technicky obstřelil, nicméně míč směřoval těsně vedle pravé tyče…škoda, michálkovický šikula mohl mít po Markvartovicích na pažbě zářez v podobě dalšího parádního čísla…Následovaly následné příležitosti po průnicích aktivního Mirochy, avšak ani tyhle šance nenašly cestu do sítě….Takže šanci dostali hosté, kteří rychle potrestali naši ztrátu míče v rozehrávce ve středu hřiště a ve 42.minutě bylo vyrovnáno…1:1. Následně přišlo ono inkriminované povzbuzení, nicméně do konce poločasu se již nic podstatného nekonalo….Hráči soupeře si zjevně tvrzení trenéra vysvětlili tak, že se jako nic stát nemůže, když to teda „není ten Rychvald“ a druhou půli zahájili bohorovně…Ale to neměli dělat…První špatná rozehrávka, ťukec hráčů v bílém a gól (46.minuta – Truhlík)…2:1…Za dvě minuty to samé v bleděmodrém, jen zakončoval Botoš…3:1…Koblovští se sice trochu uklidnili, ale to bylo málo…V 59.minutě předvedl Botoš s Gregorem sekvenci na téma, že chytrost nejsou žádné čáry…To bleskově zahráli standartku (Botoš)po faulu v době, kdy se ještě hosté snad chystali k nějaké defenzivní činnosti, ale než se vůbec nachystali, tak již tahali míč ze sítě po zakončení Gregora…4:1…To byla labužnická fotbalová pochoutka v podobě myšlení a realizace dobrého nápadu….Poslední školení na téma produktivity pro zdevastovaného soupeře uspořádali tři naši střídající hráči….Nejprve Sedlák v 77.mintě utekl po levé straně a jeho centr přistál neomylně na hlavě perfektně postaveného Zbořila a následně v síti…5:1….A v 89.mintě bylo k vidění v podstatě to samé, akorát zprava, kdy Zbořila hledal (a našel) centrující Janík…6:1…Zbořil tak potvrdil obdivuhodný čich na výběr místa- jeho orientace ve čtverci  je velmi pozitivní a pro protivníka obyčejně zničující…A jen tak dál ….Čili podzimní pasáž sezony jsme zakončili na krásném pátém místě tabulky a nebýt několika zaváhání, mohla být skutečnost ještě veselejší…Doufám, že jarní část bude v nastaveném měřítku pokračovat a budeme svědky podobných příjemných spektáklů….

FC SLAVIA – Sokol Koblov 6:1 (1:1)