Úvod z říše fantazie....

26. 8. 2018

Naši  nejmenší  fotbalisté vykročili v nové soutěži a pod novou hlavičkou tou správnou nohou, když plně bodovali na půdě svých vrstevníků  z SK Šenov….Ač tým nastoupil do prvního utkání nekompletní ( chyběli Sedlák,Dluhoš,Broňák,Laštovička a teoreticky i stále zraněný Bury…), od prvního hvizdu převzal iniciativu na své kopačky a vytvořil si tlak, kterému se domácí bránili místy jen prostřednictvím svého vynikajícího brankáře…Ale v 8.minutě již ani on neměl nárok, když se perfektně po centru z pravé strany trefil premiérově  Filip Stark…0:1 . Tlak malých michálkovičáků pokračoval, nicméně občas měli problém s pravidlem o ofsajdu, které v soutěži U11 neznali, z tohoto důvodu nebyla uznána branka Filipa Pastuchy,škoda…Ale v 16.minutě se již žádný ofsajd nekonal a Patrik Turský mířil opět do černého…0:2 . A aby toho nebylo málo, o dvě minuty později prudkou střelou zvyšoval na 0:3 Tonda Vicherek…Poločasový stav nasvědčoval skutečnosti, že naši mají vše pod kontrolou a v klidu si uhrají první tři body…Ale skutečnost byla úplně jiná, do druhé půle nastoupil úplně jiný soupeř, který nás těžce přitlačil a slávisté měli najednou plné ruce i nohy práce s odvracením šancí domácích, někdy i za cenu velkého štěstíčka, které očividně stálo na naší straně…Avšak ve 38.minutě již ani ono nepomohlo a domácí se brankou dostali opět do zápasu…1:3..Samozřejmě vstřelený gól je povzbudil a tím pádem hýřili aktivitou, kterou nás očividně přitlačili do defenzivy…A opět jen štěstí rozhodovalo o tom, že se domácím již žádný přesný zásah nepodařil, několikrát ovšem brilantně zasáhl brankářský benjamínek Roman Macháč…Chleba se lámal ve 43.minutě, kdy nechytatelným lobem krásně zvýšil na 1:4 opět Tonda Vicherek, naši „ožili“ a teď se zase pro změnu musel bránit soupeř, obzvláště šance Filipa Hlaváče po gólu doslova volaly…Nicméně poslední slovo jsme opět měli my, kdy v 50.minutě upravil na konečných 1:5 opět Tonda Vicherek, který tak zkompletoval čistý hattrick…Toto utkání ukázalo, že naši po letech tvrdé práce mohou začít konečně sbírat kýžené ovoce v podobě pěkných výsledků, nicméně nelze jej v žádném případě přeceňovat, těžcí soupeři ještě určitě přijdou

SK Šenov -  FC SLAVIA  1:5 (0:3)