V kvantitě někdy nemusí být kvalita...

12. 10. 2015

Dorostenci se v sobotu taktéž po delší době prezentovali celkem kompletním kádrem (chyběl jen brankář Laky,nemocný Zbořil a do sestavy se nevešel Ligocki..),nicméně na hře samotné to nebylo vůbec poznat,soupeři z Václavovic byli kvalitou,nasazením a chutí hrát úplně někde jinde…Michálkovičtí působili zakřiknutě, nejistě,jejich hra působila na nezaujatého diváka jako polévka bez koření…V 8.minutě se sice ujali vedení,to dostal potřebný míč expres Szabo,prohnal se v plné rychlosti kolem obránců, v souboji přetlačil gólmana a pohodlně zasunul do prázdné brány…1:0…Ale to bylo z naší strany v podstatě vše důležité, naopak Václavovice převzaly iniciativu…V 19.minutě předvedl slabou střelu Prieložný a z následného rychlého brejku bylo vyrovnáno…1:1…Ve 21.minutě si hosté vypracovali další slibnou šanci,ale náhradní brankář Kolkop ji reflexním odkopem zlikvidoval…Ve 23.minutě již ale neměl  nárok,soupeř zahrával volný přímý kop,střelu však do jeho protipohybu nešťastně srazil kapitán Hung…1:2.Ve 25.minutě se hosté opět řítili do šance,Kolkop sice vyběhl, ale počínal si nedůrazně,následkem toho vznikl před naší brankou totální závar,naštěstí míč poletoval všude možně,ale v naší bráně neskončil…O minutu později po volném přímém kopu se situace opakovala a opět se šťastným koncem pro slávisty…Ve 31.minutě nepostřehl rozhodčí evidentní „malou domů“ soupeře,kterou gólman neomaleně chytl do rukou….Ve 39.minutě se Kolkop prezentoval velmi dobrým zákrokem,když bezpečně kryl výbornou střelu hostů…Ve 44.minutě ale naši hrubě chybovali v rozehrávce před vlastním pokutovým územím a tento“dárek“ protivníci s povděkem přijal,když bez skrupulí skórovali na poločasových 1:3….Ve druhé půli se již v podstatě nic důležitého nedělo,hosté si s přehledem svůj náskok hlídali a michálkovické do ničeho podstatného nepouštěli…Ba naopak,své vedení zvýšili na konečných 1:4….Dorostenci tentokrát nepředvedli nic, nad čím by mělo srdíčko fotbalového fajnšmekra plesat,jejich výkon doslova a do písmene připomínal jarní únavu…Snad příště bude lépe….

FC SLAVIA  - Sokol Václavovice  1:4 (1:3)

Sestava: Kolkop – Pračikov,Hung,Havel,Šorma,Baláž,Zelenka,Put,Prieložný,Zelenkov,Szabo ( Lukáš,Holec,Gorol,Kalaj,Navrocki)

Branka: Szabo

Rozhodčí: Majer