Silně oslabený dorost na Klimkovice neměl...

5. 10. 2015

Naši dorostenci se v sobotu podobně jako první mužstvo představili v Klimkovicích a jejich utkání se ihned od první minuty změnilo v souboj brankáře Lakyho s celým jejich týmem-a to z důvodu obrovských absencí ( Zbořil,Kolkop,Prieložný,Lukáš,Ligocki,Kalaj…) které zapříčinily skutečnost,že do zápasu v základní sestavě museli naskočit dva žáci (Pračikov, Peňaz) a dva úplně noví hráči (Štorek,Zelenka), jeden z nich hrál dokonce po třech trénincích svůj první ostrý zápas v životě(Štorek)…A podle toho to také na hrací ploše vypadalo. Domácí hráli,kombinovali a stříleli, náš gólman jim likvidoval jednu šanci za druhou…Na polovinu domácích jsme se dostávali jen sporadicky a naprosto neškodně….Svůj souboj začal michálkovický tým prohrávat v 31.minutě, kdy se míč po rohovém kopu a následném závaru nešťastně dokutálel za brankovou čáru…1:0. Ve 38.minutě předvedli naši světlý okamžik,to si Baláž všimnul, že domácí brankář stojí dost neopatrně mimo své pokutové území a zkusil jej vtipně z dálky přehodit,mířil však nepřesně…Ve 40.minutě Laky brilantně zneškodnil 100% šanci domácích, ale na následnou dorážku chytrým lobem již nedosáhl…2:0…Druhý poločas se odehrával ve stejném trendu, oslabení slávisté se vesměs pouze zoufale bránili..V 57.minutě se pokusili vzpříčit se svému osudu, ale volný přímý kop Baláže vyšuměl do ztracena….Síly týmu bez možnosti střídání rapidně ubývaly, a tak rána z milosti na sebe nenechala dlouho čekat,přišla v 83.minutě,kdy soupeř nádhernou střelou z dálky upravil na konečných 3:0…Hráči, kteří přišli a nastoupili,předvedli své heroické maximum (gólman Laky zaslouží absolutorium…), které ale zákonitě nemohlo přinést úspěch…A ti, co šli místo na fotbal  navštívit rybářské dny (samozřejmě mimo výjimky,které byly nemoc nebo pracovní povinnosti…), by se měli nad sebou zamyslet, jejich počin připomíná situaci, jako by člověk měl hlad a koupil si brusle….Opravdu….

TJ Klimkovice – FC SLAVIA  3:0 (2:0)

Sestava: Laky (1*) – Peňaz,Havel,Šorma,Hung – Pračikov,Baláž,Gorol,Zelenka,Štorek – Szabo

Rozhodčí: Jurček