I v kombinované sestavě zisk prvních domácích bodů...

7. 9. 2015

V sobotním odpoledni čekal naše dorostence  zápas s nováčkem soutěže MFK Ostrava,který vede nestor v práci s mládeží p.Ďuriš.Ještě stále nám chybělo několik hráčů základní sestavy (Laky,Vlček,Zbořil,Kolkop,Navrócki),proto museli do základní sestavy naskočit dva žáci (Pračikov, Řeháček) a posléze v rámci střídání i Radim Peňáz.…

V průběhu zápasu měli naši dorostenci od počátku mírně navrch,ale pohořeli na proměňování šancí...Do vedení jsme šli až po pokutovém kopu , který byl nařízen za faul na Vencu“ Bolta“ Szaboa….Matěj Prieložný sice na dvakrát (ale přece..) překonal gólmana MFK-1:0...Ve 35.minutě se dostal do obrovské šance opět Szabo,ale brankář soupeře jej vychytal a zároveň založil rychlou akci,v závěru které padla branka na 1:1! A navíc ve 39.minutě po rohu MFK se nešťastnou tečí trefil do vlastní branky jinak dobře hrající Standa Holec a upravuje tak na poločasových 1:2….
Ve druhé polovině naši hráči přidali na důrazu a trvalo jen pět minut,kdy po sólové akci Matěje Prieložného vyrovnali stav zápasu na 2:2.V 65.minutě potrestal Vašek Szabo špatnou rozehrávku brankáře hostí a Slavia jde do vedení 3:2….Když se v 70.minutě podařilo zvýšit Prieložnému na 4:2,bylo o vítězství prakticky rozhodnuto.Následně v rozmezí 80. a 88. minuty opět měnil skóre rychlík Szabo a upravil stav zápasu na konečných 6:2….
Obrovské díky patří všem třem žákům (Pračikov,Řeháček, Peňáz),že dnes zcela plnohodnotně nahradili chybějící hráče. Max Pračikov působil v brance naprosto spolehlivě, jistý Kuba Řeháček předvedl v útoku vynikající a hlavně sebevědomý výkon, v závěru si své uhrál i Radim Peňáz…
Jinak zahráli kluci pozitivně jako celek ,z průběhu zápasu měli tréneři moc dobrý pocit.Lze jen doufat,že týmu elán i nadšení vydrží i v příštím utkání s Hrabůvkou a úspěch z domácího hřiště potvrdí  i tam….Samozřejmě poděkování  za pomoc patří i trenérovi žáků Karlovi Bohačíkovi….

FC SLAVIA – MFK Ostrava  6:2 (1:2)

Sestava: : Maxim Pračikov - Hung Nguyen(K),Dominik Šorma,Dominik Havel,Stanislav Hudec- Jan Lukáš,Matěj Prieložný(79.Radim Peňáz),Kryštof Zelenkov, Adam Put - Jakub Řeháček ,Václav Szabo

Branky: Szabo 3,Prieložný 3

Rozhodčí: Langer