Naši zvládli souboj se soupeřem i s terénem...

14. 9. 2015

V sobotu nastoupili dorostenci Slavie proti soupeři, na kterého si hodně věřili- Sokolu Hrabůvka…..
Zápas začal (na hrací ploše, která vinou velkých veder bezděky spíše připomínala strniště….) značným tlakem hostů z Michálkovic,ale pohříchu všechny akce končily před pokutovým územím domácích.První šok se dostavil v 9.minutě,když se soupeř snad poprvé dostal na naši polovinu….Dominik Šorma nezvládl souboj s drnem ,vyrobil minelu, kterou hráč Sokolu využil a domácí se ujali vedení 1:0….A bohužel, to nebylo ještě všechno….V 15.minutě se vydařeným lobem kapitána našich hostitelů Vosola dostal Sokol do vedení 2:0...Potěšitelné bylo,že se slávisté nevzdávali a své vrstevníky stále celkem jednoznačně herně převyšovali, avšak až do konce prvního poločasu bez úspěchu.
Druhá polovina zápasu-tak to bylo lidově řečeno“ jiné kafe“,stejně jako v předchozím zápase s MFK !... Naši vytvořili obrovský tlak a trvalo snad nějakých třicet vteřin od rozehrání míče, když se trefil rychlík Venca Szabo a snižuje na 1:2….Neuplynulo ani sedm minut,když pěknou přihrávkou za obranu vyslal do šance Honzu Lukáše Vojta Kalaj (první zápas v dresu Slavie) a Michálkovice vyrovnávají na 2:2.
Následně už se fakt hrálo jen na polovině Hrabůvky,ale v koncovce chyběl červenobílým i kousek štěstíčka.Kluci to však nevzdávali a v 84.minutě přišla rozhodující gólová tečka od našeho „Bolta“-Vaška Szabo..SLAVIA se ujala vedení 3:2, které v pohodě a s přehledem kontrolovala až do konce utkání….Malou kaňkou v zápase bylo vyloučení Adama Puta,který si za neadekvátní komentáře vykoledoval červenou kartu...
Chování našeho záložníka  je bohužel neomluvitelné,nicméně sudí by si měl také sáhnout do svědomí, proč jako penaltové neposoudil dva hrubé zákroky na naše hráče (mj.jeden právě na Adama ...) ve vyložených šancích…Ale jak se říká, penalta se kope, když ji rozhodčí pískne…
Příští týden nás čeká už soupeř z kategorie těžších-Sokol Hrabová,kterého přivítáme na domácím hřišti v sobotu 19.9.
Kluci se musí zlepšit hlavně v koncovce,jinak lze konstatovat,že k poražení je v této soutěži každý.
Dnes jsme hlavně ve druhém poločase bojovali opět jako tým,přesto nelze vyzvednou hru žáka Maxe Pračikova na levé strany obrany…Vyhrál snad všechny hlavičkové souboje a jako by měl na dresu nápis „No pasaran“ – neprojdou….

Sokol Hrabůvka – FC SLAVIA  2:3 (2:0)

Sestava: Laky-Nguyen(k),Šorma,Havel,Zbořil(33.Pračikov) - Lukáš,Prieložný(83.Kolkop), Zelenkov,Put(88. ČK) - Holec(46.Kalaj),Szabo.

Branky: Szabo 2, Lukáš