Derby na Slavoji skončilo po přestřelce nerozhodně...

13. 9. 2016

V sobotu zavítali naši junioři k dalšímu mistrovskému utkání na trávník sousedního Slavoje Rychvald … Slavii chyběl nemocný stoper Dominik Havel a z rodinných důvodů Vojta Hubený.Začátek  zápasu  se povedl pohádkově! Po dvou krásných akcích se v sedmé a osmé minutě trefil Lexa Bongilaj a vedeme na Slavoji 2:0….Ve 25.minutě završil Lexa  hattrick a stav se usadil na pohodových  3:0…Soupeř dokázal poločasový výsledek korigovat v 42.minutě brankou Tvrdého - 1:3….
V druhém poločasu jsme se nevyvarovali chyb a hlavně bylo vidět,že soupeř má plnou střídačku a může na rozdíl od nás unavené hráče vyměnit..Ve 47.minutě snižují domácí na 2:3 brankou Pavlosky, v 66.minutě Klasa vyrovnává na 3.3.Pak došlo k neuvěřitelné chybě sudího Dychuse, když 70.minutě přes signalizaci asistenta pustil více jak metrový ofsajd hráče Klasy a ten v pohodě otáčí na 4:3…Kluci „zamakali“ a v zápětí vyrovnal Erik Baláž...Bohužel v 80.minutě se srazil brankář Zima s bránícím Radimem Peňázem, míč se náhodně dostal k hráči Chauturovi a ten se do prázdné brány nemýlil-5:4.Dorostenci Slavie ale stále bojovali-svým typickým důrazem se prosadil kapitán Kryštof Zelenkov a z jeho přihrávky těžil Erik Baláž,který upravil na konečných 5:5….Říká se, že bod z venku je dobrý, ale vzhledem k průběhu utkání můžou být mladí slávisté trochu zklamaní…Nevadí, příště snad bude lépe…

Slavo Rychvald -  FC SLAVIA  5:5 (1:3)