Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozloučení Pepy Kulhánka

13. 6. 2015

Zdravím všechny,


 

vzhledem k mému srpnovému odchodu do Hradce Králové a tudíž i konce trénování, bych se chtěl tak nějak pokusit o stručné resumé toho, co nosím poslední dny v hlavě a níže jmenovaní na tom mají nespornou zásluhu.


 

   V pvní řadě určitě chci moc poděkovat a složit poklonu našemu pjedsedovi Ivovi Konečnému, který neustále hýří optimismem a neúnavně se snaží o bezproblémový chod klubu, na hřišti i mimo něj. Kdykoliv jsem na hřišti, není dne a hodiny, aby někde něco nespravoval, nechystal nebo jen nepřišel na pivečko. Cokoliv jsem potřeboval, nebyl problém, naše rozpravy na hřišti na téma "kdyby" mě taky nikdy nepřestanou nudit. Nevděčná funkce, dělaná s grácií a přehledem a patřičnou dávkou optimismu a nadhledu.


 

   Dál bych chtěl poděkovat trenérovi dorostu Ivanu Kolarovičovi, se kterým jsme, i přes počáteční neshody, vytvořili myslím dobře fungující dvojici u dorostu. Oceňuji, že i přes svůj věk se dále zapisuje do historie Slavie a s patřičným nasazením se snaží vytvářet nové fotbalové talenty.


 

   I přes poslední rozpory děkuji trenérovi starších žáků Petrovi Pykovi za spolupráci u žáků. Od počátku bylo jasné, že soužití nebude lehké, protože oba máme určité názory na fotbal a vše kolem, ale přežili jsme a obstojně jsme vedli žáky k úspěchům. Nepochybně se k fotbalu po odpočinku brzo vrátí.


   Co se týče pana Janírka seniora, vcelku rychle jsem pochopil, že pro něj asi bohužel nebudu právoplatný člen Michálkovic, jakožto přistěhovalec a chápu jeho postoj. On nezná mě, já jeho a hlavně nevyznávám heslo, že fotbal se hraje pro diváky. Já pro fotbal žiju, ale pro mě je důležitý pohled na hřiště, když mladí fotbalově rostou a kromě výher umí prohrát i s hlavou nahoře. Nic nevypovídající je pro mě tabulkové postavení nebo názor diváků. Patří mu dík za to, že v nepříznivé situaci přiložil ruku k dílu u "A" mužstva, už méně mě oslnilo to, jak drží slovo a "lichotivě" se o mě vyjadřuje. Bohužel, třeba někdy příště.


 

   Daliborovi Zádrapovi děkuju za ty zápasy, které jsme spolu odehráli. Bohužel jsem kvůli škole neměl moc času a věnoval jsem se spíše trénování, ale přeji mu, aby už se neopakoval podobný nefotbalový zážitek, protože cítím, že je to fotbalista, který to má v srdíčku a může ještě fotbalu něco dát, když udrží nervy.    Co se týče Tomáše Včelného a Tomáše Janírka, je perfektní, co pro klub děláte, věřím, že vám to vydrží a Slavie ještě dozná nějakých úspěchů. Už jen ta sranda a optimismus, co vnášíte do kabiny, když už Tomáš neví jak vypadá rovná čára a auty běhají občas za trubku k divákům. :)

 

   V neposlední řadě chci poděkovat místnímu výčepnímu Kájovi Bohačíkovi, který sice zápasí s časem, protože má deset prací, ale je to jeden z lidí, kteří mi v Michálkovicích opravdu hodně pomohli a proto mu patří vážně velký dík, vážně si toho vážím a přeji mu hodně úspěchů, nejen v Brooklynu.

 

   A to nejlepší na konec, Tonda Kvak. Stínový ministr. Šedá eminence Slavie. Podle mého skromného názoru, kdyby bylo víc takových lidí ve fotbale i v životě, určitě by se nám tady žilo a kopalo daleko lépe. Kdykoliv, cokoliv, kamkoliv, 24/7/365, absolutní spolehlivost, žádné překážky a podpora v sebevíce sebevražedných nápadech. Obrovská poklona před tímto člověkem, kdy je mi opravdu ctí, že jsem s ním mohl spolupracovat a potkávat se s ním na hřišti i mimo něj. Věřím, že nejen pro mě, je tento člověk vzorem!


Doufám, že těch pár odstavců nikdo nevezme jako životní urážku, jsem přece jen mladý zobák, co si zatím nabíjí hubu a dělá si názor na svět. Jen jsem měl pocit, že tomu konci by slušelo nějaké rozloučení s Vámi všemi, se kterými se na hřišti i mimo, potkáváme. Vážím si všech zkušeností, které jsem v Michálkovicích získal, vážím si názorů a hlavně toho, že jste mě vzali mezi sebe a i já, mohl přispět trochou do mlýna v našem skromném klubu na kraji Ostravy.


 

DÍKY! 

 

Pepa Kulhánek

 

 

 
 

 


Portrét


Poslední fotografie


Kontakt

FC SLAVIA MICHÁLKOVICE z.s.

Rychvaldská 788/4
Ostrava-Michálkovice
715 00

fcmichalkovice@seznam.cz

Statistiky

Online: 2
Celkem: 118812
Měsíc: 4306
Den: 181